Realtime website statisticsRealtime website statistics

20 Temmuz 2018 Cuma

  • 4,790 TL
  • 5,616 TL
  • 190,01 TL
  • 94.082
SON DAKİKA

Gözünün önünde hayvanları telef oldu

Gözünün önünde hayvanları telef oldu

VARINI YOĞUNU KAYBETTİ!..

01 Nisan 2017 Cumartesi 20:51 İLÇELER

Karamanlı’da meydana gelen olay hem sahiplerini hem de görenleri büyük üzüntüye soktu. Karamanlı İlçesi Zafer mahallesinde besicilik yapan Feyzullah Yörük’ün 9 büyük baş hayvanı kaçak elektriğin kurbanı oldu.

Sabah sağımlarını yaptıktan sonra yemlemeye geçen Yörük, bir anda hayvanlarının yere yığıldığını fark etti. Elektrik kaçağından kaynaklandığını fark eden ve fişi çeken Yörük hemen veterinere haber verdi. Ancak hayvanların 8’i için çok geçti. 1’inin durumunun ise ağır olduğu anlaşılınca da hemen kesimi yapıldı.

Kablo soyulmuş!..

Elektrik kaçağının elektrik kablosundaki soyulmadan kaynaklandığını söyleyen Feyzullah Yörük, “Kablodaki tahribatı görmedik” dedi. Kaçağı fark eder etmez fişi çektiğini söyleyen Yörük, “Fişi çeksem de akım, hayvanlarımı telef etti” dedi. Hayvanların toplu ölümünün nedeni ise soyulan kablonun, metal kilitli yemleme sitemine temas etmesi sonucu gerçekleşti tahmin ediliyor.

Yardıma ihtiyacım var!..

Tek geçim kaynağı bu hayvanlar olan çiftçi adamın durumu ise oldukça kötü. Hayvanlarına güvenerek bankadan 200 Bin TL kredi çektiğini ifade eden Feyzullah Yörük, bu borcu ödemesinin imkânının olmadığını ifade etti.

Devletten yardım istiyorum diyen çiftçi, “Vali ve Kaymakamımızın yardımlarını bekliyorum. Yardım ederlerse hiç olmaza 2-3 tane daha büyükbaş hayvan alarak borçlarımı ödemeye çalışacağım”

KARAMANLI HABER

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet

03 Nisan 2017 Pazartesi 09:14

öncelikle geçmiş olsun diyorum. bu olay türkiye de hayvancılığın ne kadar amatörce yapıldığını gösteriyor. orada allah korusun insan da ölebilirdi.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdurlu'nun da İlk Tercihi MEDDEM Açıldı

Burdurlu'nun da İlk Tercihi MEDDEM Açıldı