20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,015 TL
  • 6,722 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

Gölhisarlı üyeler iftar yemeğinde buluştu

Gölhisarlı üyeler iftar yemeğinde buluştu

Başkan Gündüzalp, Birlikte İlçemizi Daha İleriye Götüreceğiz!..

05 Haziran 2018 Salı 11:51 İLÇELER

Burdur Ticaret Borsası tarafından, Gölhisar ilçesindeki Borsa üyelerine yönelik iftar yemeği verildi.  Yoğun bir katılımın sağlandığı iftar yemeğinde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Çiftçimiz, zor tabiat koşullarında yağmur, çamur demeden gecesini gündüzüne katarak üretiyor, toprağından, bağından, bahçesinden, ahırından kopmuyor, her alanda üretimini sürdürüyor.Bunun karşılığında ise kıymetinin bilinmesini, yaptığı işin öneminin idrak edilmesini istiyor” dedi.

Bir restoranda düzenlenen iftar yemeğine Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural ve Meclis ve Borsa üyeleri katıldı. Yemeğin ardından kası bir konuşma yapan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Nefislerimizin terbiye edildiği, sabır, saygı, sevgi ve hoşgörünün arttığı, hayır ve duaların hep birlikte paylaşıldığı, mübarek ramazan ayının camialarımıza ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Gölhisar’ın, Burdur’un en büyük ikinci ilçesi vurgulayan Güzdüzalp, “Yüzölçümü bakımında da gelişmeye müsait bir ilçemiz. Geçim kaynağı da şüphesiz tarım ve hayvancılık. Son dönemlerde ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayan seracılık alanında, büyük bir atılımlar yapıldığını da gözlemliyoruz. İnşallah hep birlikte ilçemizi daha ileriye götürmek istiyoruz. Bizim gibi meslek odalarının bir görevi de üreticiye doğru yolu gösterip, üyelerinin önünü açması, sorunlarına çözüm bulmasıdır. Bizlerin, bu göreve talip olmasındaki en büyük nedende budur” ifadelerini kullandı.

Üreticinin zor tabiat koşullarında yağmur, çamur demeden gecesini gündüzüne katarak ürettiğini aktaran Gündüzalp, “Toprağından, bağından, bahçesinden, ahırından kopmuyor, her alanda üretimini sürdürüyor. Çünkü bu ülkeye hizmeti ibadet gibi görüyor. Bunun karşılığında ise kıymetinin bilinmesini, yaptığı işin öneminin idrak edilmesini istiyor. Tarım, önemi tartışılmaz bir sektördür. Tarım, modası geçmeyen tek sektördür” dedi.

Üretimi arttırmak için, mazot, gübre, yem, elektrik, tohum ve ilaç gibi ana girdi maliyetlerinin makul düzeye acilen çekilmesinin altını çizen Gündüzalp, “Bizler, sizler üretesiniz diye bu konuları her platformda dile getiriyoruz ve sonuç alıncaya kadar getirmeye devam edeceğiz diyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur'da Şok İntihar

Burdur'da Şok İntihar