Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,644 TL
  • 6,471 TL
  • 218,94 TL
  • 97.454

Çavdır İkra Derneği Kudüs Kararını Protesto Etti

Çavdır İkra Derneği Kudüs Kararını Protesto Etti

Çavdır İkra Derneği Kudüs Kararını Protesto Etti

16 Aralık 2017 Cumartesi 15:13 İLÇELER

Çavdır’da, Amerika’nın son Kudüs kararı, basın açıklaması ile protesto edildi.

 

Çavdır İkra Derneğinin koordinesinde Cuma Namazı Çıkışında yapılan basın açıklamasına, Çavdır İkra Derneği, Çavdır Memur-sen Başkanı Özcan Çakır, Çavdır Eğitim Bir-sen Başkanı Suat Kaya, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Kuzucu, Çavdır İlçe Müftüsü Erkan Saral, Çavdır Ülkü Ocakları Başkanı Abdurrahman Yıldıran, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar  katıldı.

 

Çavdır İkra Derneği Başkanı Ramazan Şimşir önce bir basın açıklaması yaptı. Ramazan Şimşir’in ayet okuyarak başladığı basın  açıklamasında;

 

’’BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

 

‘Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haramdan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir’. (İsra 1)

 

Kıymetli kardeşlerim , Kudüs sevdalısı yiğitler!

 

Öncelikle basın açıklamamıza bizlerle aynı duyguları paylaşarak katılan tüm siyasi ve sivil toplum temsilcilerine ve siz kardeşlerime teşekkür ediyorum.

 

Bizler için Kudüs’ü sevmek imanınızın bir gereğidir. Kişi sevdiği ile imtihan olduğu gibi , bizlerde Kudüs’le imtihan oluyoruz. Başkan seçildiği günden itibaren, mübarek topraklarımıza musallat olan trump ve avanesinin adeta yangına körükle gider gibi büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak niyeti ve Kudüs’ün uluslar arası statüsünü göz ardı ederek terör devleti israilin başkenti ilan etme girişimi asla kabul edilemez

.

Güçlü olduğunuz fikrine kapılarak bu beldeleri geçici olarak işgal etmiş olabilirsiniz. Ümmeti Muhammed’in içerisinde bulunduğu zayıflık, içimizdeki hainler, yanınıza çektiğiniz işbirlikçiler sebebiyle belki böyle bir cürette bulunmuş olabilirsiniz.

 

Ancak şu unutulmamalıdır ki ! tarihten yalnız ibret değil, kuvvet alınır. Hz. Ömer (r.a.) , büyük komutan, Selahattin Eyyübi ve Yavuz Sultan Selim Hanı hatırlatarak tarihten aldığımız kuvvetle ve Allah!ın vaadi üzerine haykırıyoruz ki bu ümmet evlatları tarafından Kudüs yeniden tamamıyla Diyarı İslam kılınacaktır.

 

‘Allah Nurunu Tamamlayacaktır’

Amerika’nın Kudüs’ü, terör devleti İsrail’in Başkenti olarak ilan etmesi, vaat edilmiş topraklar olarak gördükleri tüm Ortadoğu çoğrafyasını işgal etme emeline doğru atılmış bir adımdır.

 

Çok manidar bir tarihte, Kudusün 1917 yılında Müslümanların elinden çıkmasının yüzüncü yıl dönümünde, bu karar uygulamaya konmak istenmiştir. Bu teşebbüs basit bir teşebbüs değil, Siyonizm ve emperyalizm ortaklığının oldukça sistematik bir harekatıdır.

 

Bu karar nazarımızda yok hükmündedir,

 

Derhal iç çekişmeleri bırakıp herkes dikkatini, siyonizm’in küresel oyunlarına çevirmeli, gayretini bu oyunları bozmaya sarf etmelidir.

 

Türkiye ile İsrail arasındaki tüm diplomatik ilişkileri kesilsin, bu güne kadar Filistin aleyhine olan İsrail lehine olan tüm anlaşmalar ve mahkeme kararları iptal edilsin. İncirlik, Konya ve benzeri üslerdeki yabancı askerler derhal sınır dışı edilsin. Malatya Kürecik’teki radar kapatılsın. Türk Hava sahası hala devam ediyorsa terör devleti israil’in tüm uçuşlarına kapatılsın. Filistin devleti ile anlaşarak kardeşlerimizin güvenliği için Kudüs’e ortak İslam ordusu gönderilsin.

 

Yıllar boyunca en ağır şartlarda onurlu ve azimli bir direniş ortaya koyan Filistin halkına, buradan selamlarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum.

 

Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız İslam dünyası,Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri!

 

Rabbim, Kudüs’ümüzü İslam dünyasının gaflet uykusundan uyanmasına, bilinçlenmesine ve toparlanmasına vesile kıl. Kudüs’ümüzün tekrar fethine bizleri memur eyle. Kudüs, vatandır, vatanımızdır.

 

Ey Mescid-i aksa!

Sen, Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakup ve Hz.Yusuf’un

Sen, Hz. Zekeriyya ve HzYahya’nın

Sen, hunu İmran, Meryem ve Hz. İsa’nın

Ey mescid-i aksa !

Sen Hz.Yunus ve Hz. İdris’in

Sen, Hz. İsmail, Hz. Davut ve Hz.Süleyman’ın,

Sen, Hz. Musa ve Hz. Harun’un

Daha nice Peygamberlerin ve

Hz. Muhammed s.a.v.’in ayak, bastığı, el açtığı, saf tuttuğu mabetsin.

Ey beytül makdis!

Ey mescid-i aksa !

Senden asla vazgeçmeyeceğiz’’dedi.

 

Çavdır İlçe Müftüsü Erkan Saral’ın okuduğu duanın ardından program sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 0 Yorum

Ahmet

05 Kasım 2014 Çarşamba 08:15

Ya Kemal Aslan boş işlerle uğraşma artık. Başkanı nasıl tehdit edebiliyorsunuz?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Genç Parti Burdur İl Başkanı Mehmet Arslan Oldu

Genç Parti Burdur İl Başkanı Mehmet Arslan Oldu