20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

BUCAK'TA ASFALT ÇALIŞMASI START ALIYOR

BUCAK'TA ASFALT ÇALIŞMASI START ALIYOR

.

16 Ekim 2018 Salı 15:56 İLÇELER

        Bucak Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yürütülecek olan asfaltlama çalışmaları başlıyor. İhaleyi alan müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. Asfaltlama çalışmaları için alt yapı yapım çalışmaları devam ediyor.

      Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “Bucak ilçe merkezimizde yürüteceğimiz asfalt çalışmalarımıza bu hafta itibarıyla başlıyoruz. İlçemizde yapmayı planladığımız asfaltlama çalışmalarımız için 17 ağustos 2018 tarihinde 50.000 ton Binderasfalt , 30.000 ton plent-miks temel yapılması,500 ton plent altı asfalt aşınma,3000 metre 200’lük , 6000 metre 300’lük, 3000 metre 400’lük korge boru ve 200 adet kanalizasyon baca kapaklarının asfalt seviyesine çıkartılması ve montajı işini kapsayan ihaleyi Erk İnşaat Taahhüt Hazır Beton Turizm San. veTic. A.Ş. firmasıkazanmıştı.İhale sürecinin tamamlanmasından sonra 28 Eylül 2018 tarihinde yer teslimi gerçekleştirdik. Firma asfalt yapımı için son hazırlıklarını yapıyor. Asfaltlama çalışmalarımızda bu haftadan itibaren satıh kaplama asfalt yapımı ile başlayacağız. Satıh Kaplama asfalt çalışmalarımız tamamlanınca aralık vermeden sıcak beton asfalt yapım çalışmalarımıza başlayacağız. Belediye Fen İşleri Müdürlüğümüz teknik ekiplerimizce hazırlanan asfaltlama planlaması dahilinde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüzce alt yapı çalışmaları olarak tabir ettiğimiz içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik ve iletişim alt yapısının tamamlandığı cadde ve sokaklarımızdan başlayarak asfaltlama çalışması yapacağız. Asfaltlama çalışmasından önce cadde ve sokaklarımızda alt yapı çalışmasının tamamlanmış olmasına büyük önem veriyoruz. Alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olan cadde ve sokaklarımızda asfalt çalışması yapıldığı zaman alt yapı çalışması için tekrar kazı yapılmak zorunda kalınıyor. Bu durumda tekrar masraf yapılması anlamına geliyor, o nedenle alt yapı çalışmaları tamamlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. İlçemizin cadde ve sokaklarını güzelleştirmek, halkımıza daha modern, tozdan çamurdan arındırılmış, alt yapı sorunları çözülmüş, halkımızın daha rahat ulaşımlarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

uygur

25 Nisan 2015 Cumartesi 20:04

Geçmiş olsun sayın valim. 23 nisanda hastaymissiniz. Hangi ilacı tedaviyi kullandınız hemen iyilesmissiniz. Eğer ki hala hastaysaniz tabi bu kurs daha önemli. hayattasiniz ya.. memnun olduk.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Derya Can Dünya Rekoru İçin Salda’ya Gelecek

Derya Can Dünya Rekoru İçin Salda’ya Gelecek