16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Başkan Ümit Alagöz Oku Sorununa Kökten Çözüm

Başkan Ümit Alagöz Oku Sorununa Kökten Çözüm

Kaldırılmasını Tavsiye Etti, Üç Parti Karara İmza Attı

05 Ocak 2018 Cuma 16:41 İLÇELER

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz'ün tavsiyesi  ile Tefenni Belediye Meclis üyelerinin önüne yılların geleneği oku dağıtma geleneğinin kaldırılması ile ilgili öneri geldi.

Düğün öncesi yüzlerce kişiye davetiye niteliğinde hediyelerin dağıtıldığı ve çoğunlukla büyük maliyet ve külfete neden olan oku dağıtım konusu Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi mensubu belediye meclis üyelerinin de ortak görüşü ile tavsiye niteliğinde kaldırılmasına yönelik karar alındı. Alınan kararla oku yerine düğün davetiye kart veya diğer iletişim yolları ile belediye hoparlöründen anons kullanılması tavsiye edildi.

O masraf Düğüncülere katkı olsun!..

bu kararı Almalarının nedenini de sıralayan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, "İlçemiz Ekonomik şartları durumu, Düğün yapacak ailelerin ağır bir maddi külfetten kurtulmaları, Oku’dan kaynaklanacak maddi giderin Evlenecek çiftlere katkı ve geçim kaynakları olarak verilmesidir" dedi. Kararın tavsiye niteliğinde olduğunun da altını çizen Başkan Alagöz, "Tavsiye Kararı niteliğindeki bu kararımızın hemşerilerimize bir nebze destek olmak, sıkıntılarına yardımcı olmak ve evlenecek çiftlere katkıda bulunmak amacı ile alınmıştır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ergün

04 Şubat 2018 Pazar 11:49

Başkanım birde şu cenaze evlerine verilen yemek olayı var lütfen birde buna çözüm bulunsa.

Doğrusu Bu

05 Ocak 2018 Cuma 17:18

Toplumun kanayan yarası.Tebrikler Sn Başkanım.Çok güzel bir çözüm İnşallah il genelinde de aynı kararlar alınıp uygulamaya geçer.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Osman Gök Ziyaret Turlarına Çıktı

Başkan Osman Gök Ziyaret Turlarına Çıktı