03 Temmuz 2020 Cuma

BAŞKAN FATİH SELİMOĞLU TARİH VERDİ UYARDI

BAŞKAN FATİH SELİMOĞLU TARİH VERDİ UYARDI

.

30 Aralık 2019 Pazartesi 17:43 İLÇELER

Karamanlı'da Organize Hayvancılık Bölgesi oluşturmak için kolları sıvayan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu besihane sahipleri ile toplantı yapmış ve hedeflerini sıralamıştı. Belediye olarak 850 dönüm yerin belirlendiği. Organize Hayvancılık Bölgesi ile ilgili bugün bir paylaşımda bulunan Başkan Selimoğlu hem uyardı hem de tarih verdi.

 

Hayvan sayısı az olanlar için de alternatifler sunan Başkan Selimoğlu, " Besihane Projesi Planlamasında Besicilerimize ayrı ayrı arazi tahsisi yanında, Kooperatifimiz tarafından 1 Adet 500 Başlıklı Sağlım, 1 Adet 500 Başlıklı Besi yeri yapılacaktır. Bu alanlarda Kendisi büyük Besihane yapamayacak veya yapmayı düşünmeyenler için Örnek 3 İnek, 5 inek veya 10 inek vererek bakımlarını yaptırabileceklerdir" dedi.

15 Ocak 2020 tarihinden sonra şehir içerisinde bulunan 230 besi alanının belediye personeli tarafından gezileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Selimoğlu toplu besihane yerine müracaat eden ve kendi arazilerine yapacak olanların tespit edileceğini ifade etti. Selimoğlu ayrıca kendi arazilerine besihane yaptıracaklara Şubat ayı sonuna kadar Belediyeye ada ve parsellerini kaydettirmelerini istedi.

 

Müracaat edecek vatandaşların  1502 Nolu Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin Karamanlı Ziraat Bankası Şubesinde bulunan ve Toplu Besihane Projesi 89847598 – 5003 nolu hesabına 1.000 TL yatırarak başvuru bulunmaları gerekiyor. Başkan Selimoğlu 12 Bin TL' ödeminin aylık 1 Bin TL' olarak ödenebileceğini de söyledi.

Başvuruları Tüm Karamanlı'ların yapabileceğini sözlerine ekleyen Selimoğlu, 15 Ocak 2020 den sonra müracaat edenlerin sayısı ve Planlanan Alanların değerlendirilerek, arazi durumunun sıkıntı olması durumunda öncelik mevcut Besicilik yapanların olacağına dikkat çekerek, 15 Ocak 2020 Tarihinden sonra Toplu Besihane Yeri Müracaatlarının kabul edilmeyeceğini söyledi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sönmez'den Oğuzhanspor Çıkışı

Sönmez'den Oğuzhanspor Çıkışı