24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Başkan Adem Şengül, Bucak Karayollarına Neşter Vuruluyor!..

Başkan Adem Şengül, Bucak Karayollarına Neşter Vuruluyor!..

İŞTE YAPILACAK O DEĞİŞİKLİKLER

19 Nisan 2018 Perşembe 17:34 İLÇELER

Bucak, ilçe merkezi ve bağlantı yollarında köklü değişikliklere gidiliyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bucak Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül, hayata geçecek projeler ile merkezin trafik yükünün kalkacağını , kazalara sebep olan virajların düzenleneceğini ve merkezde yaşanan ölümlü kazaların da önüne geçileceğini söyledi.

Sert virajlar ortadan kalkacak

Bucak Kocaaliler arası Sarıdere Yol Kavşağı ihalesinin birinin yapıldığını söyleyen Başkan Şengül, "Bu bölgelerde sık sık kazalar yaşanıyordu. Şimdi ihalesi yapılan bu bölgedeki sert virajlar düzenleniyor. Bunun gibi birkaç problemli noktaların da yazışmaları devam ediyor, çok yakında buraların ihalesi yapılarak, ölümlü kazaların yaşanmasına neden olan tüm virajlar yapılmış olacak" dedi.

Merkezin kamyon ve tır yükü kalkacak

OSB, Çamlıca Mahallesi Güneyi, Belalan Mevkiinden Kuyucak Mevkiine uzanan 10 kilometrelik Kocaaliler Bağlantı yolunun karayolu programına alındığını da hatırlatan Başkan Şengül, bunun ise ne anlama geldiğini böyle anlattı, " Kocaaliler ile Sütçüler'den gelen mermer ve kereste yüklü kamyonlar artık  şehir içine uğramadan  OSB ve Antalya Burdur Yoluna geçecek. Hem merkezin trafik yükü azalacak, hem de içimizi acıtan ölümlü trafik kazalarının da önüne geçmiş olacağız" dedi.

Karayolu Artık Belediyeye geçiyor

Süleyman Demirel Bulvarı ve Hoca Ahmet Yesevi Caddelerinin karayolu ağından çıkarıldığını söyleyen Başkan  Adem Şengül, bu yolların Belediyeye devrinin yapılacağını söyledi. Artık bu yolların yükümlülüğü belediye de olacak diyen Başkan Şengül, karayolu ağının şehir içinden çıkacağını hatırlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hayrettin

14 Ocak 2015 Çarşamba 14:16

İYAŞ Isparta'nın çatısı çökmüş...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Isparta Açık Oto Pazarı Cumartesi Gününe Alındı

Isparta Açık Oto Pazarı Cumartesi Gününe Alındı