31 Mayıs 2020 Pazar

Ak Parti Gölhisar'dan Sonra Bucak'ta İşler Karıştı

Ak Parti Gölhisar'dan Sonra Bucak'ta İşler Karıştı

İSTİFALAR GELİYOR!..

07 Ocak 2019 Pazartesi 21:06 İLÇELER

Ak Parti Genel Merkezinin Burdur İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklaması ile birlikte tepkilerin ilk fitili Gölhisar’ın Yusufça Beldesinden ateşlendi. Aday olarak Bayram Gülmez’in açıklanması sonrasında partililer istifa dilekçelerini yazarak İlçe Başkanı Ayhan Kanural’a vermek üzere imzaladılar.

Benzer bir durumda Burdur’un en büyük ilçesi Bucak’ta yaşanıyor. Aday olacağı gerekçesi ile istifası istenen Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül’ün yerine son dakika değişikliği yapıldığı iddiası ile Emrullah Ünal’ın gösterilmesi Bucak’ta  büyük gerginliklerin yaşanmasına neden oluyor. Özellikle yapılan yorumlar ve paylaşımlar Şengül’e yapılanların hazmedilemediğinin göstergesi gibi.

Edinilen bilgilere göre bugün 15’in üzerinde Ak Partili üye ismin istifa dilekçelerini Bucak İlçe Başkanına teslim ettiği iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde istifa sayısının artarak geleceği Bucak kamu oyunda konuşuluyorken, bazı Ak Partili yöneticilerin ve üyelerin yaşananları sert bir dille eleştirilmesi ve altına yapılan yorumlar Bucak’ı sıkıntılı bir seçim sürecinin beklediğini gösteriyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

DemokratMan

08 Ocak 2019 Salı 12:34

Adem Şengül belediye başkanlığını layıkıyla yapabilecek bir adaydı. Emrullah Ünal da aynı şekilde. Aralarında tek fark Emrullah Ünal'ın ilçe başkanlığı dönemindeki arkasında ekibin halk tarafından sevilmemesi. Adem Şengül bu bağlamda arkasında ekip yok. Kısaca ona istediklerini yaptıracak kısaca onu yönetecek ekip yok. Kararlarını kendi insiyatifinde alacak tam bir başkan adayı. Bağımsız aday bile olsa oy potansiyeli olan biri. İYİ partiden bile gösterilirse kesinlikle kazanacağına inanıyorum.

Yılmaz mersin

07 Ocak 2019 Pazartesi 21:58

Demokrasiler de hep ileri gidilir.dünyanın heryerinde bu böyledir..maalesef burdurbucak geriye gidiyor.Adem by il başkanı ve vekiller tarafından kandırılmış moduna sokuldu. Ak parti bucakda kaybedecek.demedi demeyin..yazık..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

BURDUR'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?