22 Mayıs 2019 Çarşamba

  • 6,117 TL
  • 6,828 TL
  • 249,93 TL
  • 83.675

YOLCU, ŞOFÖRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

YOLCU, ŞOFÖRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

O GAZETE SAYFASINI YERDE GÖRÜNCE...

11 Mart 2019 Pazartesi 12:57 GÜNDEM

Ankara'dan Burdur'a gitmek için şehirlerarası otobüse binen bir yolcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını basamaklara serili halde görünce şikayetçi oldu. Otobüs sürücüsü ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Şehirlerarası otobüsle Ankara'dan Burdur'a yolculuk yapmakta olan bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gazetede tam sayfa yayınlanan fotoğrafının otobüs basamaklarında yere serildiğini gördü. Afyonkarahisar'da mola veren otobüsün merdivenlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu sayfayı ters çeviren yolcu, Burdur'a yaklaştığı sıralarda merdivene serili olan gazete sayfasının ön yüzünün yine Cumhurbaşkanı olduğunu farketti. Otobüsün Burdur Otogarına girmesinin ardından yolcu, şoför R.K'den şikayetçi oldu.

Emniyette ifade veren otobüsün sürücüsü R.K savunmasında, otobüsü temizledikten sonra merdiven basamaklarına gazete sayfaları serdiğini, hatta peronda bir yolcunun gazete parçalarından birini düşürmesinin ardından düzelttiğini söyledi. Gazete sayfalarına bakmadığını, Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek gibi bir düşüncesinin bulunmadığını belirten sürücü R.K, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

cemal cantürk

05 Eylül 2015 Cumartesi 14:55

{ Hüseyin ÖZGÜN isimli kişinin yorumuna cevap : } yorumuna katılıyorum tşk ederim böyle güzel işler siyasi malzemesi olmaması lazım 26 9 2015 tarihinde BURDURa geldigimde degişikligi taktirle karşıladım SYN BLD BŞK na hizmetlerinden dolayı tşk ederim

cemal cantürk

05 Eylül 2015 Cumartesi 14:43

sayın Başkanım yapılan hizmetin iyi oldugunu düşünüyorum.öncelikle sürücü arkadaşlara iş düşüyor zaten BURDUR umuzun tek caddesi var onuda araç park edersek bu sorunlar kalkmaz.sürücü kardeşim sigara almaya bile araçla geliyor park ediyo kendisine park yapma dediyimizde hemen gidiyorum cevabını alıyoruz.öte yandan oto parkta sürücüler 2 araçlık yere kendi aracını orta yere park edip gidiyo.yani önce vatandaş olarak kendimizi degil halkı düşünerek yaşarsak bu sorunlar aşılır.ben bizzat İstanbulda yaşayan birisi olarak çalışmalarınızdan dolayı şahsınıza ve ekibinize tşk ederim. şikayet eden arkadaşlar istanbulda yaşasalar ne olurdu bilmiyorum.siyasi yönden eleştirenler önce terör işini baksınlar bu kadar evladımız şehid düşerken dertleri gazi caddesimi olmuş.

Hüseyin ÖZGÜN

03 Eylül 2015 Perşembe 20:33

Başkanım ! Gazi Caddesinin çift yön uygulaması çok iyi oldu.İlk anda tepkiler olabilir.Gayet normal biz yanlışa zorlandık doğrusu sizin yaptığınız. Millet yolu,yol gibi kullanmıyor.Gazi Caddesi sanki park yeri gibiydi.Yabancı birisi,Köprübaşından şehir içine gelirken yol çift yön gayet iyi,Müze Parkının olduğu yerde karşı kapalı,yol aniden keskin bir şekilde sağa verilmiş.İlk defa Burdur\'a gelen birisi için,hakikaten garipsenecek bir durumdu.Ben memnunum teşekkür ederim.

brdr15

03 Eylül 2015 Perşembe 11:27

{ yeminler olsunn yaa isimli kişinin yorumuna cevap : } Aksaklıklar giderilecek, biraz zaman!

brdr15

03 Eylül 2015 Perşembe 11:26

{ halkın partisi isimli kişinin yorumuna cevap : } Diğer dönem başkanları her yaptığı projeyi halka mı sordu; Başkan beyin sana ihtiyacı yok. Halkın Başkan beye tepkisi herkesçe biliniyo. Sen sıkma canını, işine bak!

halkın partisi

01 Eylül 2015 Salı 18:56

halkın partisi halka anlamaan görmeden refarandum yapmadan bile kendi başlarına karar aldılar ben halkçıyım bu partiyi destekledim ama birdaha asla vermem halkın yanında duruşunu bozanlardan yana degiliz bak secimlerde anlarsın tepkilerimizi

yeminler olsunn yaa

01 Eylül 2015 Salı 18:51

böyle bir uygulama görmedim yaaa taaaa bahçeşehir kolecinin ofisinden tutun müse parkı yakınına kadar otobüs duragı yok benim ailem yaşlı hallerinde taa oralardan yürüyerek geliyorsa halkçıyız diye geçinenlere nedemeli birde bu insanlar hasta yaaa kalp yada tansiyon vebali kimlere bakalım ayıp ettiniz yazık ettinizz....meydanda müzeye kaar yürü babam yürü bizler neyse ya yaşlılarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

fuat avni

01 Eylül 2015 Salı 18:48

burdurun tarfik akışını kontrol ettim yok böyle bir şehirde böyle yol katliamı bu siyasi görüş degil çok yanlış bir hareket halk cadde ve kaldırım arasında kaybolmuş yanlışsa yanlış ey yöneticiler bence zaman geçmeden dönülmeli daha okullar acılmadı okul servisleri yola giremedi agır vasıtalar birde o günleri düşününnnn olmadı sayın başkan

burhan

31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:05

@ramazan Önceki sistemde gazi caddesinde park etmek kolaymıydı?Bankada çalışan personel arabasını sabahtan mesai bitimine kadar bırakıyordu. Diğer yandan yeni sistemde gördüğüm sorun Gazi caddesinde yayaların geçişi sıkıntılı.

vatandaş

31 Ağustos 2015 Pazartesi 05:56

{ dikkat isimli kişinin yorumuna cevap : } yanlış nerde bir anlatsan da anlasak. trafikte ilk 1-2 gün hariç ki insanlar alışkanlıklarından kolay kolay kurtulamaz, şu an ne gibi bir sorun var.

dikkat

30 Ağustos 2015 Pazar 07:28

{ vatandaş isimli kişinin yorumuna cevap : } yanlışı yanlışla düzeltelim öyle mi...

vatandaş

28 Ağustos 2015 Cuma 08:38

bazı yorumlar yayınlanmıyor. neden ?

vatandaş

27 Ağustos 2015 Perşembe 10:26

yapılan değişiklikler çok güzel oldu. istasyon caddesinin yürüyüş yolu olarak düzenlenmesi şehre farklı bir hava kattı ve insanların nefes alabileceği merkezi bir yer oluştu. gazi caddesi çift yön olması çok olumlu. park sorunu falan olmaz. heryere şahsi araçla gitme lüksünden kurtulmak gerek. nasıl ki evlerimizde tuvaletler oturduğumuz yerde değil ve ihtiyaç olduğunda gidiyorsak, alışveriş içinde aracı otoparka park edip alışverişe gitmek gerekir. yapılan çalışmalar göstermiştir ki otopark sorunu olmayan bölgelerde esnafın geliri artmıştır. tabii bu tek kriter değildir. biraz da esnafın satışını arttıracak yöntemlere kafa yorması gerekir. ayrıca gazi caddesi hergün maddi hasarlı kazaların yaşandığı bir cadde. sağlı sollu çift sıra park yapılan trafiğin zaten tek şerit gibi aktığı bir caddeydi. yeni düzenleme ile caddede nizami bir trafik oluşmuş gözüküyor.

ramazan

26 Ağustos 2015 Çarşamba 18:02

Yok bu şekılde ıken esnafların daha cok iş yapması ımkansız hatta dahada kötüye gider neden mi?arac duraklakmayaınca trasnıt gecıp gıdecek yoldan durmadan yada duraklamadan gecen arabanın esnafa nasıl bır katkısı olabılır?

avni

26 Ağustos 2015 Çarşamba 05:25

Hiç şüphesiz ki bu şehir için bir şeyler düşünüp katkı sunmaya çalışmak güzel bir şey ancak bunun getirisini ve götürüsünü iyi analiz etmek gerekir. Şehirlerde ana caddelerin yükü azaltılmaya çalışılırken bizde yoğunluğu nasıl arttırırız mantığı yer almaktadır. şehir büyüyecekse alternatif caddelerin olması gerekir. Şehiri müze parkı ile öğretmenevi arasına şıkıştırmak bu şehrin geleceğine gem vurmaktır. örn: Halk otobüsü durağında yolcu alan bir otobüs zaten yolu yarıya kadar kapatıyor. Arkadan acil bir ambulans gelse acaba nasıl geçer merak ediyorum.

uygur

25 Ağustos 2015 Salı 16:49

Bu çalışma tam olarak NE İÇİN yapılmıştır. Esas amaç nedir. Neyin kazanılmasını hedeflenmiştir. kalite mi, trafiğin rahatlaması mı, insanların ulaşım maliyetinin azaltılması mı yoksa yalnız ana cadde esnafınınkazandırılması mı. Bu yapmış olduğunuz çalışma toplam ne kadara mal olmuştur. Bu konuda da verileri bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Bu maliyetle başka neler yapılabilir di onu düşünmek gerekir, asfalt yol bakımı, bina yapımı, merkezlerin oluşturulması, yukarı pazarın gençlik merkezi haline getirilmesi gibi işlere aktarılabilir Dİ. eğer ki gelecekte maliyet sorunundan ödenek yetersizliğinden bahsederseniz emin olun gülünç duruma düşersiniz. Bir daha ki sefere anket yaptıracaksanız şehrimizin başarılı bir üniversitesi var. Sanırım orada bir çok bu alanda çalışma yapan öğretim elemanları var. Ticaret odasının yerine bunu tercih edin. Umarım bu kargaşa da hiç kimse maddi bir hasar veya can kaybına uğramaz. 12 yıl önce eski belediye başkanına sizin aklınızdan geçen neyse şuanda sizin için de aynı duayı yapıyorlardır.

uygur

25 Ağustos 2015 Salı 16:43

Sayın başkan. Ticaret odasına yaptırmış olduğunuz anketin sayısal sonuçlarını, örneklem sayılarını alabilir miyiz. Ayrıca sadece gazi caddesi esnaflarına mı bu uygulama yapıldı. Anket şirketleri varken yapılmış olan anket gerçekten Burdurun tamamını temsil ediyor mu. Birşeyleri değiştirmek tanımı eskiyi yıkmak ve daha eskiye grei dönmek olarak yapılabileceği gibi, geliştirmek eskiyi yıkıp yenilenmek anlamı da taşımaktadır. AKSATLIKLARA GELİRSEK, gazi caddesi çok fazla daraltılmış, otobüs hatları belirsiz, yayalar olarak gazi caddesinde karşıdan karşıya geçiş sıkıntılı, Atatürk Caddesinde ise park sorunu yaşanıyor sola park gibi, Burdur'da tarfik sorunu yokken sağolsun eski başkan bir çok sorun çıkartmış ancak sizler üzerine kat ve kat eklemiş durumdasınız. Araçların yapmış olduğu tarfik kazalarında belediye suçlanabilir. Bu kanunda yönetimin ve idarenin aksaklığıdır. Birçok alanda ta-rafik işaret ve işaretçileri bulunmamaktadır. Şu aksaklıkta tarfik cezası kesilmesi imkansız. Bu aynı zamanda tolerans gibi gözükse de bir taraftan da görmezden gelmek olarak tanımlanabilir. başka bir partinin tarafında değilim veya partizan bir kimliğim yok ancak siyaset yapılmamasını istiyorken sizin siyaset yapmanız gayet gülünç görünüyor. Sizin geri dönüşü olacak olan bu çalışmanız şehir dışından ilk defa gelecek olanlar için farkedilmese de ikameti yıllarca Burdurda olanlar için altüst bir hayat anlamındadır. Otoparkı aktif hale getirmek isterken emin olun daha büyü sorun çıkartıyorsunuz. Artık anlaşılmalıdır ki AKPnin akil insanları gibi Belediyennin küçük kulisleri oluşmuştur. Şekilcilik güzeldir elbette ama önce şekil verecek bir doluluk gerekir. Yapılmasını istediğiniz çalışmalar sorusunu sorsaydınız ilk 20 de kesinlikle bu yollar olmazdı.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

YEŞİL SAHAYI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER

YEŞİL SAHAYI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER