25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,619 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Yeşilova CHP’de neler oluyor?

Yeşilova CHP’de neler oluyor?

Hasan Güraksu yazdı...

11 Ocak 2019 Cuma 18:08 GÜNDEM

Burdur’un sol kalesi Yeşilova’da kulisler baya hızlı. Ön seçimde ipi göğüsleyen Müntaz Şenel’in Yeşilova CHP Belediye Meclis üyesini tehdit ettiği iddiaları bir taraftan. Bir taraftan da Yeşilova CHP’li Belediye başkanı Nuri Özbek’in Yeşilova Ak Partili yetkililere “partinizden aday gösterin beni” dediği hatta İYİ Partinin de kapısını çaldığı iddiaları Başkan Özbek bağımsız aday mı oluyor tartışmalara neden oluyor.

Burdur Yeşilova CHP’de ön seçim yapılmış birçok adayın arasından Müntaz Şenel ipi göğüslemişti. Mevcut  Başkan Nuri Özbek’in CHP de kalıp kalmayacağı, başka partiden aday olur mu yada en kötü bağımsız aday çıkar yorumlarına neden oluyor. Sağlam kaynaklardan edindiğim bir iddia ise Yeşilova Ak Partinin yetkililerine gidip beni aday gösterin dediği , hatta İYİ Parti’yede aynı teklifle gittiği yönünde.

Özbek bağımsız aday mı oluyor?

Başkan Nuri Özbek’e sordum bu iddiaları “kesinlikle doğru değil. Ben CHP’de olmaya devam edeceğim “ diye konuştu. Bağımsız aday olurmusun dedim , Başkan Özbek” Hayır bağımsız aday da olmam” diye cevap verdi.

Tanıdığım Nuri Özbek eğer bu tekliflerle diğer partilere gittiyse omurgasız siyasetçi olarak tarihe geçer .

Müntaz Şenel’e tepki

Öte yandan Nuri Özbek’in Belediye Başkanlığı devam ederken Belediyeyi şimdiden denetime alan ve  Belediye Meclis üyesini tehdit ettiği iddia edilen Müntaz Şenel’de şık bir davranışta bulunmamıştır. Büyük olasılık seçimi CHP kazanacak sende Belediye Başkanı olacaksın. Şimdiden Başkanlık yapma girişimi oldukça ayıp Müntaz Şenel. CHP tabanı bu davranışı hiç hoş karşılamadı. CHP tabanından tepki aldın.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KÜÇÜK MEHMET CAN BUCAK'I YASA BOĞDU

KÜÇÜK MEHMET CAN BUCAK'I YASA BOĞDU