Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,646 TL
  • 6,474 TL
  • 222,71 TL
  • 96.967

YENİ HASTANE YERİNDE SAĞLIKSIZ SONUÇ!..

YENİ HASTANE YERİNDE SAĞLIKSIZ SONUÇ!..

Çekimser CHP Oyları Yine Sonuca Ulaştırmadı...

01 Kasım 2017 Çarşamba 19:30 GÜNDEM

Burdur gündeminde uzun süredir gündemde olan yeni Devlet Hastanesi yeri konusunda, geçtiğimiz ay karara bağlanamayan ve komisyona sevk edilen gündem maddesi, Kasım Ayı birleşiminde 2 CHP'li ve bir AK Partili Üyenin bulunduğu imar komisyonu tarafından yeniden Belediye Meclisi'ne geldi.

KOMİSYONA GİDEN O KONU, AYNI HALİYLE YENİDEN MECLİSE GELDİ
Komisyona gittikten sonra komisyon üyesi AK Partili Birkan İş tarafından uygun bulunan hastane yeri, CHP'li üyeler Necdet Bedür ve Bayram Kepenek çekimser oyla tekrar meclise geldi.
Bugün yeniden gündeme gelen o karar, tekrar Meclis Üyelerinin oylamasına sunuldu.
Oylama öncesinde CHP - AK Parti ve bağımsız Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya arasında karşılıklı atışmalar yaşandı. O atışmalara Belediye Başkanı Ercengiz de katıldı.
Herkes kendince bir şeyler söylerken, Belediye Meclisi Üyesi ve AK Parti Grup Sözcüsü Volkan Mengi, artık bu işte sona gelindiğini ve artık bu düzenlemenin yapılması gerektiği ile binanın yapımına bir an önce başlanması gerektiğini söyledi.

BAŞKAN YARDIMCISI SAY'DAN, 'YENİ HASTANE CEZAEVİ ALANINA YAPILSIN' ALTERNATİFİ
Daha sonra ise Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP'li Meclis Üyesi Ali Say flaş bir çıkış yaparak, yine mevcut hastane yeri konumuna gönderme yaptı.
Başkan Yardımcısı Say, mevcut cezaevinin bulunduğu alanı, yeni hastane yerine alternatif olarak gösterdi ve bu kurumun daha dışarı çıkması gerektiğini ifade etti.
Say, sözlerinde AK Parti'ye gönderme yaparak daha bu kurumun bile dış bir bölgeye çıkaramamasını eleştirdi.

BAĞIMSIZ ÜYE KAYA'DAN 'MEVCUT HASTANE YERİ NE OLACAK?' SORUSU
Diğer yandan, mevcut hastane yerinin ne olacağı ve ne şekilde kullanılacağıyla ilgili, bağımsız Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya tarafından da Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve diğer Meclis Üyelerine bir soru yöneltildi.
Bağımsız Meclis Üyesi Kaya, "Eğer mevcut yer hastane hizmeti verecekse, ben bu işe onaylarım. Ancak başka amaçla kullanılacaksa karşısında olurum" dedi.

'BİLDİĞİM KADARIYLA HASTANE YERİ OLMAYACAK' CEVABI
Bağımsız Üye Kaya'nın bu sorusu üzerine Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Mevcut hastane yerinin, bildiğim kadarıyla hastane hizmeti vermeyeceğini biliyorum" diye yanıt verdi.

Mecliste oturuma 15 dakika ara verilirken, daha sonra yeniden görüşmelere devam edildi.

BASIN MENSUPLARI VE BELEDİYE GÖREVLİLERİ SALONDAN ÇIKARILDI
Oturumda devam eden tartışmalar üzerine Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeni hastane yeri konusunda parti gruplarının iç görüşme yapabilmeleri adına belediye görevlileri ve basın mensuplarından 10 dakikalığına salonu boşaltmaları istendi ve dışarı alındılar.MEVCUT DURUMA; AK PARTİ ONAY, CHP VE MHP ÇEKİMSER, BAĞIMSIZ KAYA İSE RED OYU VERDİ!
Basın mensupları ve belediye görevlileri yeniden içeri girildikten sonra, yeni hastane yeriyle ilgili olarak AK Partili Üyeler mevcut haliyle kabul oyu kullanırken, Başkan Ercengiz ve CHP'li üyeler ile 2 MHP'li Üye çekimser oy kullandı.
Bağımsız Belediye Meclisi Üyesi Yavuz Kaya ise, sorduğu soruya net yanıt alamadığı gerekçesiyle mevcut hastane yerinin sağlık yeri olarak kalması durumunda oyunun kabule dönüşebileceği şartıyla bu haline ret oyu verdi.
Karar bu haliyle geçersiz sayıldığı için yeniden görüşülmek üzere başka maddeye geçildi.

BAKANLIK CEVABININ ARALIK AYI MECLİSİNE GELMESİ BEKLENİYOR
Bağımsız Üye Kaya'nın, maddeyi reddetme gerekçesinin ardından AK Partililer dışında kalan Meclis Üyeleri; Sağlık Bakanlığı'ndan mevcut hastane yerinin, yeni hastane sürecinden sonra yine sağlık alanı olarak kalıp kalmayacağı konusunda belge veya durum talebinde bulunmak istedikleri fikrinde birleştiler. Önümüzdeki günlerde talep edilecek olan ve Aralık Ayı Meclis oturumuna gelmesi beklenen Bakanlık cevabına göre kararın değişmesi söz konusu olabilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

hasan hüseyin

03 Kasım 2017 Cuma 16:05

şehir dışında kum zemine yapılacak bir mezarlık olmasından korkuyorum.adil değil çerçinde oturanın suçu ne

ahmet mete

02 Kasım 2017 Perşembe 14:21

mevcut bahçeşehir kolejinin orada bile, yeni düzenleme yapıldığı halde trafik felç. hastane yeri bu durumlar düşünülmeden alınmış bir karar herhalde. yeni yollar planlamalı bu da 3 senedir hastane yeri tespitinde ortak paydada birleşemeyen bir il için zo olsa gerek...

Musa Yılmaz

01 Kasım 2017 Çarşamba 21:05

1-Hastaların,ziyaretçilerin, çalışanların ve diğer kişilerin mevut hastaneye varmaları-evlerine dönmeleri için kullanabilecekleri çok sayıda yol var.(Ortada olan bir yere ulaşmak kolay olur.)Buna rağmen trafik sıkışıklığı olabiliyor. 2-Yeni hastanenin yapılması düşünülen yere varmak-geri dönmek için az sayıda yol var.(Kenarda kalan bir yere ulaşmak zor olur) Ayrıca bu az sayıdaki yollarda yoğun sayılabilecek bir trafik var. 3-Bu durumları dikkate almak gerekir./Teşekkür ederim.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Otogarının Sorumluları Mecliste Arandı

Burdur Otogarının Sorumluları Mecliste Arandı