31 Mayıs 2020 Pazar

YARALAR SARILIYOR

YARALAR SARILIYOR

BURDUR'DA SEL MESAİSİ

20 Haziran 2019 Perşembe 12:24 GÜNDEM

Burdur’da dün saat 16.00 sıralarında başlayan ani ve aşırı yağışlar sonucunda, Burdur Merkeze bağlı Hacılar Köyü, Yeşilova İlçesi ile Düden Köyü arasındaki yol, İl Merkezine bağlı Karaçal Köyü mevkii Burdur-Karamanlı yolu,  Bucak İlçesi Kestel Köyü Dutderesi mevkiinde sel ve su baskınları yaşandı.

Burdur Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgilere göre İlimizde yağışların yoğun yaşandığı bölgelerde metrekareye düşen yağış miktarı;

Yumrutaş 24 kg, Elmalıyurt 17 kg, Erikli 12 kg, Kemer 10 kg, Söğüt 8 kg.

Burdur Valiliği koordinesinde  İl Özel İdaresi, AFAD İl Müdürlüğü ve Karayolları 134. Şube Şefliği ekipleri tarafından yaşanan sel ve su baskınlarına karşı hızlı ve etkili şekilde müdahale edildi.

Yeşilova İlçesi ile Düden Köyü arasındaki yolda dere taşması sonucu hasar gören yola Burdur İl Özel İdaresi ekiplerince 3 araç, 7 personel ile müdahale edilerek trafik servis yolundan sağlandı.

İl Merkezine bağlı Burdur-Karamanlı karayolu Karaçal mevkii trafik aktarma bölgesinde aşırı yağışlardan dolayı yaşanan heyelana, Burdur Karayolları 134. Şube Şefliği tarafından 6 araç ve 10 personel ile müdahale edilerek yol trafiğe açıldı.

İl Merkezine bağlı Hacılar Köyünde 1 evin bodrum katında meydana gelen su baskınına İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 1 kepçe, 1 personel ile, Karayolları 134. Şube Şefliği ekipleri tarafından 1 kepçe,1 personel ile ve AFAD ekipleri tarafından 1 araç, 3 personel ile müdahale etti.

Bucak İlçesi Kestel Köyü Dutderesi mevkiinde tıkanan menfezler Burdur İl Özel İdaresi ekipleri tarafından açıldı.

Burdur’da yağışlarla ilgili başka bir olumsuzluk bulunmazken meteorolojik verilere göre ani sağanak yağışların birkaç gün daha devam edeceği söyleniyor.

Yaşanabilecek sel ve su baskınları konusunda vatandaşlarımızın dikkatli olması  önem taşımaktadır.

Burdur Valiliği

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bayram petek

31 Ocak 2016 Pazar 02:10

Herkesin yeteneği farklı. Baryam Bey sanat yeteneği olan bir adam. Sanatın her türlüsünü iyi yapar. Reşat Beyin meselesi memleket meselesi.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

O YOL ARTIK KAPALI!

O YOL ARTIK KAPALI!