24 Ekim 2020 Cumartesi

Veteriner Hekimler ve Ziraat Mühendisleri Olarak #Ülkemiçinüretim Diyerek Profillerini Türk Bayrağı Yaptılar

Veteriner Hekimler  ve Ziraat Mühendisleri Olarak #Ülkemiçinüretim Diyerek Profillerini Türk Bayrağı Yaptılar

Veteriner Hekimler ve Ziraat Mühendisleri Olarak #Ülkemiçinüretim Diyerek Profillerini Türk Bayrağı Yaptılar

16 Ekim 2020 Cuma 09:45 GÜNDEM

Burdur Ticaret Borsası Başkanı ve aynı zamanda veteriner hekim Ömer Faruk Gündüzalp Dünya Gıda Gününde farkındalık yaratmak adına Veteriner Hekimler ve Ziraat Mühendisleri olarak profil resimlerini Türk Bayrağı yaptılar.

#Ükemiçinüretim hashtag ile bir paylaşım yaparak son günlerde süt üreticisinden çiftçilere kadar yaşanan sıkıtıları hatırlatan Gündüzalp birde sorular sordu. Gündüzalp, Tarım ve Hayvancılık sektörü yüksek maliyetler altında can çekişiyor .Süt İnekleri kesime sevk ediliyor. Çiftçi tarlasını ekemiyor. Yani üretim durdu. Tarımsal ve hayvansal ürünler yurtdışı ithalat yoluyla mı gelsin? Üretici geçim için kullanacağı parayı hangi işten kazansın?” dedi.

 

TÜRK BAYRAKLI FARKINDALIK HAREKETİ

 

Dünya Gıda Günü öncesinde farkındalık yaratmak, hem de dikkat çekmek adına davette bulunan Gündüzalp, “Dünya Gıda Günü. Biz Veteriner Hekimler ve Zıraat Mühendisleri olarak Çiftçimize ve Hayvancılık ile iştigal eden vatandaşlarımıza destek için profil resmimizi değiştirdik ve bayrak yaptık. Umarım şartlar çiftçi ve Hayvancılık ile iştigal eden vatandaşlarımız bu kötü günlerden kurtulur ve gönül rahatlığıyla üretimine devam eder” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MHP BURDUR İL KONGRESİ 25 EKİM'DE

MHP BURDUR İL KONGRESİ 25 EKİM'DE