21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

VAROL’dan Şeker Fabrikası Çıkışı

VAROL’dan Şeker Fabrikası Çıkışı

“ŞEKER FABRİKASI BURDUR’UN OLACAK!”

10 Nisan 2018 Salı 13:29 GÜNDEM

Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı’na yeniden aday olan Varollar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Baki Varol 18 Nisan’da Burdur’un gerçek sahibi İşadamları ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte Burdur Şeker Fabrikası için teklif vereceklerini belirterek “Burdur Şeker Fabrikası Ya Burdur’un olacak, Ya Burdur’un Olacak” diyerek kararlılıklarını dile getirdi.

15 Nisan 2018 günü yapılacak olan Burdur Ticaret Borsası Seçimlerinde Başkanlık için adaylığını açıklayan Eski Burdur Ticaret Borsası Başkanı ve VAROLLAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Baki Varol; seçim gezileri çerçevesinde Burdur Ticaret Borsası Üyelerini teker teker ziyaret ederek, görevi sırasında neler yaptığını, eğer görev verilirse daha neler yapacağını, Başkanlığı sırasında yaptığı 2 özelleştirme ve onun şu anda ki durumlarını dile getiriyor.

Burdur ticaret Borsası başkanlığı ve kaybettiği günden bu yana hiçbir üyenin isteğini geri çevirmediğini, tek bir kişinin dahi telefonuna, taleplerine sessiz kalmadığını dile getiren Baki Varol “Burdur Ticaret Borsası Başkanı iken Burdur Et Kombinası’nı ve 5,5 yıl kapalı kalan ve satılsa bile işçilerinin kıdem tazminatı etmeyecek BURYEM’i Burdur’a kazandırdım ve Burdur Ticaret Borsası’nın Ticaret yapmaması ve üyelerine hizmet etmesi gerektiği için Et Kombinası ve Buryem’i bu gün ki çalıştıranlara devrettik; şu anda özelleştirilen 14 Et Kombinasından sadece Burdur bir örnek çalışma ile faaliyetlerini sürdürüp Hasan Aksöz ve ailesi tarafından Türkiye’ye mal ediliyor, Buryem‘de Çakır Ailesinin başarılarıyla faaliyetini sürdürüyor. Bugün önümüzde bir cenazemiz var, Burdur Şeker Fabrikası onu da Baki Varol çözecek; 18 Nisan günü işadamlarımız ve Sivil toplum Örgütlerimizle Ankara’ya gidip teklifimizi vereceğiz, bu fabrikayı bizim, yani Burdur’un almasına kimse mani olamayacak, ya alacağız – ya alacağız” diyerek kararlılıklarını dile getirdi.

Burdur ticaret Borsası Başkanlığı sırasında Türkiye Süt Konseyi Denetim Kurulu Başkanlığına getirildiğini ve kendi teklifi ile Türkiye’de süt fiyatlarının tek fiyat olmasını sağladığını belirterek “Ben Başkanlık görevinden ayrılsam bile Burdur ve Ülke sütçülüğü için çalışmayı bırakmadım; artık süt şiştiği zaman bakanlık sütleri kremayı ayırmadan artan sütleri toplayıp Süt tozu yapacak toplayıp ve kremayı satıp Süt tozundan gelecek zararını kapatıp üreticilerimizi tüccarın insafından kurtaracak” diyerek; bu teklifinde kendisinin olduğunu Bakanlığın çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Gezileri sırasında Ankara’daki ağırlığını da Söğüt Kasabamızda herkese gösterdi. Söğüt’te kurulan Örtü altı Seracılığı Birliği’nin onayının yapılmadığını söyleyen bir üreticiye; günün Pazar olmasına rağmen Genel Müdürü arayıp kararın acilen imzalanmasını ve Müsteşarı arayarak Söğüt’e müjdeyi vereceği telefonu dinleterek, kendisinin Ankara’daki kariyerini de ispatlamış oldu.

Bugün göreve talip olan 2 Başkan adayının yanındaki kişilerin halen görevde olan Meclis olduğunu, bu kişilerin halen birbirlerini suçlayarak prim kazanmak istediklerini de dile getiren Baki Varol “Madem hizmet edecektiniz de niye etmediniz, niye Borsayı başıboş bıraktınız, biri birlerinizi niye suçluyorsunuz, hepiniz o gemide değil miydiniz” diyerek, böyle konuşmaların yanlış olduğunu, kendisinin ara verdiği 4,5 yıllık süre içerisinde hiçbir zaman bir değerlendirme yapmadığını belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mehmet

11 Nisan 2018 Çarşamba 11:00

nereden bulacaksınız 250-300 trilyon parayı adama sorarlar. bu işler çocuk oyuncağı değil bakkaldan ekmek almıyorsunuz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Komşuda simite zam

Komşuda simite zam