Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,358 TL
  • 6,096 TL
  • 214,24 TL
  • 91.140

VALİ YILMAZ ARSA OLAYINI İNCE GÖRDÜ

VALİ YILMAZ ARSA OLAYINI İNCE GÖRDÜ

Vali Yılmaz’ın Hedefinde Ercengiz ve Meclis Vardı

03 Mart 2018 Cumartesi 14:42 GÜNDEM

Vali Şerif Yılmaz, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda Burdur Devlet Hastanesi yeni hizmet birimlerinin açılışını yaptı. Primer sezaryen  doğum oranı düşük hekimler ödüllendirildiği günde,  Anne Dostu Hastane Projesi Sertifikasında takdimi vardı. Vali Şerif Yılmaz konu hastane olunca çok özel açıklamalarda bulundu.

 

Vatandaşın beni fark etmesini istemedim!..

 

Eski binada vatandaşın ne zorluklar çektiğini çok iyi bildiğini ve bunu her fırsatta dile getirdiğini de ifade eden Vali Yılmaz, bir yönetici olarakta acı gerçeği paylaştı, “Yeni yapılan binanın dışındakiler, eski bina. Çağdaş hizmetin sunumunda yetersiz kalıyor. Bunu ben değişik vesilelerle ifade ettim. Hastaneye gelip gittiğimde eski bina tarafında vatandaşlarımızın çoğunun beni fark etmesini istemedim. Çünkü orada, o koridorlarda insanlarımızın bu şekil de hizmet almasına benim gönlüm razı gelmiyor” dedi.

 

3 Yıl Zaman Kaybedildi!..

 

2015 yılından buyana yeni yapılacak hastanenin yatırım programında olduğunu ifade eden Vali Şerif yeni hastane yerinin bulunmasına rağmen, ret kararının çıktığını ifade ederek konuyu Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Meclis Üyelerine getirdi. Sorununda en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız resen imar uygulamasıyla çözüldüğünü ifade eden Vali Yılmaz, Burdur’da yöneticilik yapan herkesin eski hastaneden hizmet alanların durumunu gözünün önüne getirerek karar vermesi gerekirken ret kararının çıktığını söyledi.

 

“Biz şahsa ait arsayı sanayiden konuta,

konuttan sanayiye değiştirmedik”

 

Vali Şerif Yılmaz, bulunan hastane yerinin imar değişikliğinin kabul edilmediğinden yola çıkarak, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Başkan Yardımcısı Ali Say’ın da içinde olduğu Burdur’da “Kişiye Özel Rantsal İmar Değişikliği” olarak bilinen konuya getirdi. Vali Yılmaz, “Biz burada bir şahsa ait arsayı sanayiden konuta, konuttan sanayiye değiştirmedik. Kamuya ait olan askeri alanının yine kamuya ait sağlık tesisi alanına dönüştürülmesiyle ilgili Burdur Belediyesine bir talebimiz oldu. Bu dahi karşılık görmedi, kabul görmedi” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 0 Yorum

BİRKAN MUTLU

30 Aralık 2014 Salı 21:22

ramazan acar, bizi discoya götür :) hahaha

Hamdi elcik

24 Aralık 2014 Çarşamba 10:47

Sizler çok zavallı insanlarsiniz. Tayyip götürdü sizler keyif aldınız. Merak etmeyin zamanı gelince hersey elinizden alınacak. Tüyü bitmemiş yetimlerin mallarinda mulklerinde nasıl oturacaksiniz. Yolsuzluğun faturası elbet kesilecek. Haksız kazancin ve menfaat uğruna edinilen bu mal ve mulklerin bir vatandaş olarak hesap sorulmasindan yanayım. Bir insan 10 sene çalışsa daireler arabalar asla alamaz.daha düne kadar yıllardır dilenenler kuran-i kerim yoluyla kurslara köşeli k oldular. Yapılan eylemler yerinde olmuştur. Pankartlar haklı olarak açılmıştır. Türkiye için canım fedaa.

aliveli

23 Aralık 2014 Salı 19:40

Noldu pankartı astınızda. Başınız gögemi erdi. Bu memleket sizin idarelerinizide gördü. Sizden Allâh korusun

yine chp

23 Aralık 2014 Salı 22:26

Yazık ya sadece yazık oy uğruna düştükleri hallere bak.yemezler korku sardı nereden oy kaparız taksimleri kemal kılıçdaroglunun SSK dönemi yaptıkları içinde toplansaydınız ya ayakkabı kutuları yok bilmem neler gençliğe bile kötü örnek oluyorlar yalan yanlış şeylerle.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Petek Burdur Basını İle Buluştu, KUKLA'yı Tanıttı

Petek Burdur Basını İle Buluştu, KUKLA'yı Tanıttı