21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Vali Şerif Yılmaz Yine Dur Durak Bilmedi

Vali Şerif Yılmaz Yine Dur Durak Bilmedi

Programdan Programa Koştu, Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

16 Nisan 2018 Pazartesi 12:57 GÜNDEM

İnsuyunda Muhtarlarla Buluştu

İl Genel Meclisi Üyesi Ali Evren'in verdiği davete katılan Vali Şerif Yılmaz, Merkeze bağlı köy muhtarları ile bir araya geldi.

Öğretmenevi tarafından işletilen İnsuyu Mağarası'nda düzenlenen davete başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Burdurlu Esnafları Ziyaret Etti

Vali Şerif Yılmaz, hafta sonu esnaf ziyaretlerinde bulundu

Gerek katıldığı yeni iş yeri açılışlarında gerekse Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği programlarında, Esnafların ekonominin can damarını oluşturduğunu ifade eden, her yeni açılan iş yerinin ülkemizin geleceği için atılmış adımlar olduğunu söyleyen Vali Yılmaz,  Hafta Sonunu esnaf ziyaretlerine ayırdı.

 

Birlik Vakfında Gönül dostlarıyla buluştu

Birlik Vakfı Burdur Şube Başkanı Sebahattin Akkaya ve yönetiminin her hafta rutin olarak düzenledikleri birlik sohbetlerinin bu haftaki onur konuğu Vali Şerif Yılmaz Oldu. Güncel konuların yanı sıra Burdur tarihinin görüşüldüğü Birlik Vakfı buluşması samimi bir ortamda gerçekleşti. Fırsat buldukça sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri çeşitli etkinliklere, konferanslara, buluşmalara katılmaya çalışan Vali Yılmaz, hafta sonunda katıldığı programda birlik vakfının gönül dostlarıyla bir araya geldi.

 

Şampiyonu Evinde Ziyaret Etti

Çine Köyü Muhtarı Mehmet Coşkun’un davetine iştirak eden Vali Yılmaz, katıldığı davetin ardından Trabzon’da yapılan Büyük Bayanlar Dağ Krosu Milli Takım seçmelerinde Türkiye birincisi olarak Milli Takıma seçilen Yasemin Zengin'i ziyaret etti. Elde ettiği başarılarla Burdur'a gurur yaşatan Zengin'i tebrik eden Vali Yılmaz, başta milli sporcumuzun ailesi olmak üzere onu yetiştiren hocalarına teşekkür etti.

 

Yörük Göçü Etkinliği Göz Doldurdu

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında bizi biz yapan değerlerimizin, geleneklerimizin yaşatılması adına anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan Teke Yöresinin Kültür Başkenti Burdur'da Temsili Yörük Göçü düzenlendi.

Deve, at, koyun, keçilerin yer aldığı mehter takımı eşliğinde Çatalpınar mevkiinden başlayan Gazi ve Pazar Caddesinden devam ederek Uzay Çatı Pazar alanında son bulan yörüklerin, yörük sevdalılarının yalnız bırakmadığı Temsili Yörük Göçü’ne katılım yüksekti.

Vali Şerif Yılmaz, Pazar alanında yapılan programda yaptığı konuşmada, değerlerimizi yaşatmak adına bu tatil gününde programa katılarak birlik beraberlik gösteren uzaktan yakından gelen herkese teşekkür etti.

 

Burdur'la Başlayan Tüm Dernekler İçin Bir Araya Gelindi

İlimizde ve diğer illerde Burdur adıyla kurulan derneklerin federasyon çatısı altında toplanması ile ilgili devam eden çalışmaları değerlendirmek üzere il dışından gelen dernek başkanlarının katılımıyla Vali Şerif Yılmaz başkanlığında toplantı yapıldı.

Gün içerisinde Dernek Başkanlarının da katıldığı Burdur’da 1’incisi düzenlenen Temsili Yörük Göçü programında gösterilen birlik beraberlik ruhunun bir benzerini, özellikle Burdur ili dışında kurulmuş İl – İlçe Derneklerini Federasyon çatısı altına toplayarak, sinerji oluşturmak Burdur adına birlikte hareket ederek birliktelik ruhunu daha da pekiştirmek adına başlanan çalışmalar yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Kurulacak Federasyonla birlikte dernekler arası koordinasyonun sağlanarak, derneklerin yaptığı çalışmaların kalıcı hale getirilmesi, Burdur’un tarihi ve doğal güzelliklerinin, kültürel varlıklarının tanıtılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.

 

Yeren Gecesinde Burdurlu Sanatçılarla Buluştu

Vali Şerif Yılmaz, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Burdurlu yerel sanatçıların sahne aldığı ‘Yaren Gecesi’ programına katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen programa başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, çevre illerden gelen Yörük Beyleri ve vatandaşlar katıldı.

Burdurlu sanatçıların yöreye ait çalıp seslendirdiği birbirinden eşsiz Türküler programa katılanlar tarafından beğeniyle dinlenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

muhalefet

09 Ocak 2015 Cuma 23:08

ıspartanın enlerinden BURDUR lu ne yapacak arkadaş yani illaki ıspartalı olduğunuzu belli ediyorsunuz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ömer Faruk Gündüzalp; Seçimin Tek Kazananı Burdur...

Ömer Faruk Gündüzalp; Seçimin Tek Kazananı Burdur...