Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,353 TL
  • 6,090 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Vali Şerif Yılmaz Kadınlarla Birlikte Yürüdü

Vali Şerif Yılmaz Kadınlarla Birlikte Yürüdü

Farkındalık Yürüyüşünü İlgi Büyük Oldu

08 Mart 2018 Perşembe 18:47 GÜNDEM

Bugünkü mesaisini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programlara ayıran Vali Şerif Yılmaz, öğleden sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katıldı.

 

İstasyon Çay bahçesinden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Şehit Ailelerinin, kamu kurumlarından, sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda kadının, daire müdürlerinin katıldığı yürüyüş programında Vali Yılmaz Şehit Annesi Fatma Efek ve Yörük Kültürünü yaşayan ve yaşatan Aziziye Köyünden Havana Koçak’la yan yana yürüdü.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün açtığı kadınların el emeği ürünlerinin sergilendiği stantta sona eren yürüyüşün ardından, Aziziyeli Havana Koçak kendisinin yazdığı Çanakkale Şiirini okudu.

 

Havana Koçak’a şiir için teşekkür eden Vali Yılmaz, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik etti. Çanakkale Şiirinin üzerine çok uzun konuşmak istemediğini belirten Vali Yılmaz; “Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum. O Şehitleri doğuran analara, Şehit olması için evlat yetiştiren tüm analara, bu memleketin gelişmesi kalkınması için evlat yetiştiren tüm analara ve anne adaylarına teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. Allah ömrünüzü uzun etsin, bahtınızı ve huzurunuzu daim etsin” dedi.

 

Programın sonunda günün anlam ve önemine binaen farkındalık adına hazırlanan “Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” yazılı pankarta Vali Yılmaz ve programa katılanlar tarafından boyadıkları elleri el baskısı yapıldı, hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHPli Kadınların 8 Mart Organizasyonuna İlgi Büyük Oldu

CHPli Kadınların 8 Mart Organizasyonuna İlgi Büyük Oldu