25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Vali Projesine Sanatçı ve Doğa Desteği

Vali Projesine Sanatçı ve Doğa Desteği

Hasan Güraksu Yazdı...

12 Şubat 2019 Salı 14:34 GÜNDEM

Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın uyuşturucu ile mücadele projesinin detaylarını aktarmıştım sizlere.

Vali röportajında sadece polisiye tedbirlerle kalmayıp bataklığa sürüklenen insanları tedavi edip onlara iş imkanı sağlayan bir proje derinliğini öğrenmiştik hep birlikte . Proje Burdur ‘da tutmuştu siyasiler, STK’lar projeye destek açıklamaları yaptılar. Kendisini yakından tanıdığım Burdurlu sanatçı dostum Ferhat Erdem aradı. Projeden etkilendiğini ve kendisinin de destek vereceğini söyledi.

Sanatçı Erdem, Burdur’da uyuşturucu çok yaygın değil ancak olayı sıkı tutmak ve uyuşturucu bataklığına düşen insanların tekrar toplumsal hayata dönmelerine olanak vermek projenin en önemli ayağı diye aktarıyor görüşlerini.

Narkotik iyi çalışıyor

Projeyi yeterince verdik ancak gerçekte Burdur’da uyuşturucu ne kadar yaygın diye merak ettim. İşin doğrusu Üniversitemizde yaygın diyebilirim. Hatta okula kayıt yaptıran öğrencilerin sadece uyuşturucu satmak için kaydolduklarını da belirtelim.

Emniyet ve narkotikten aldığımız duyumlar Burdur’da satış yapamadıkları yönünde. Birçok bağımlı Antalya’da tek seferlik kullanıp Burdur’a yeniden dönüyor. Burdur’a satmak amaçlı getiremedikleri yönünde. Malum kullanmak suç değil o nedenle de emniyet güçlerinin eli kolu bağlı.

Lisinia desteği

Burdur’da uyuşturucu projesine bir destek de lisinia sahibi Öztürk Sarıca’dan  geldi. 200 bin ziyaretçi ağırlayan ve kanser karşıtı farkındalık projesi ile adını Dünya’ya duyuran lisinia sahibi Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile birlikte Ankara’da uyuşturucu bağımlısı rehabilitasyonu ile ilgili uyuşturucu bağımlılık mücadele derneği ve içişleri Bakanı Milli Eğitim bakanlığı nezdinde görüşmeler yaptıklarını. Bala kaymakamlığı ve Dernek Başkanının Burdur’a gelerek lisinia da incelemelerde bulunduğunu aktardı.

Vali Şıldak’ın uyuşturucu ile mücadele konusundaki projesini taktirle karşıladığını belirten Öztürk Sarıca “ biz lisinia olarak her türlü yardıma ve işbirliğine varız “ diye konuşuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BÜYÜK OPERASYON

BÜYÜK OPERASYON