20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

Vali Hasan Şıldak Başkanlığında İki Ayrı Toplantı

Vali Hasan Şıldak Başkanlığında İki Ayrı Toplantı

Eğitim ve Seçim Güvenliği Konuşuldu

14 Mart 2019 Perşembe 17:30 GÜNDEM

Vali Hasan Şıldak başkanlığında “Seçim Güvenliği Toplantısı” yapıldı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçiminin İlimizde huzur ortamı içerisinde gerçekleşmesini teminen alınan bütün tedbirlerin tekrar gözden geçirilerek değerlendirildiği, oy verme günü uygulanacak tedbirlerin görüşüldüğü "Seçim Güvenliği Toplantısı" yapıldı.

Toplantı başında basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Hasan Şıldak; “İl Seçim Güvenliği Toplantımızın üçüncüsünü yapıyoruz. Malumunuz 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine 17 gün kaldı. İlimizde kent merkezi, ilçelerimiz ve bütün köylerimizi esas alarak yaptığımız seçim güvenliği planlamalarını şu ana kadar gelinen süreçteki mevcut durumu değerlendirmek üzere bugün seçim güvenliği toplantımızın üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Güvenlik birimlerimiz, kaymakamlarımız ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızın katılımı ile yapacağımız bu toplantının hayırlı ve faydalı sonuçlar vermesini temenni ediyorum.

Seçimle ilgili süreci tüm ülkemizde olduğu gibi İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonu altında Valiliğimiz olarak ve bütün ilgili birimlerimizle birlikte yakından takip ediyoruz. Amacımız seçimin huzurlu bir ortamda ve güvenlik içinde cereyan etmesi ve seçim öncesi döneminde aynı şartlar altında devam etmesidir. Bütün siyasi partilerin propaganda faaliyetlerini YSK Kararları ve Seçim Mevzuatında belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yerine getirebilmeleri ve rahat bir ortamda bunu sağlayabilmeleri adına gerekli bütün tedbirleri aldık.

Özellikle çevre kirliliği oluşturan, gürültü ve görüntü kirliliğine sebep olan çalışmalardan da bütün siyasi partilerin uzak durduğunu, bu konuda hassasiyet gösterdiklerini de memnuniyetle müşahede etmekteyiz. İfade etmekte fayda görüyoruz ki, bu süreçte, geriye kalan dönemde ve seçim günü alacağımız tedbirlerle, huzuru bozucu ve seçimi tehlikeye düşürücü tehlike ve harekete müsaade etmeyeceğiz. Bu manada bütün tarafların seçime katılan bütün aktörlerin Seçim Mevzuatı ve Yüksek Seçim Kurulunun almış olduğu kararlara duyarlı ve saygılı olarak aynı yaklaşımı göstermeye devam etmelerinin ilimizin kamu düzeni ve güvenliği açısından son derece önemli olduğunu belirtmek istiyorum, bir kez daha ilimizde bu manada yapılan çalışmaların hassasiyetle takip edildiğini ve sonuç alındığını memnuniyetle belirtmekte fayda görüyorum” şeklinde konuştu.

Vali Hasan Şıldak başkanlığında “Eğitim Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Toplantı öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, İl ve İlçeleri kapsayan eğitim yatırımları, personel durumu ve okul başına düşen öğrenci sayıları verilerini içeren geniş kapsamlı genel bir sunum yaptı.

 

Yapılan sunum ile Burdur’un eğitim konusunda ki durumunu kapsamlı bir şekilde dinlediklerini aktaran Vali Hasan Şıldak; “Eğitim alanı çok geniş bir alan. Yani fiziki mekan ihtiyaçlarından, donatım ihtiyaçlarından tutun, kapasite geliştirme, öğrenci veli ilişkileri, yürütülen faaliyet ve proje, etkinlik gibi geniş bir alanı kapsıyor. Amacımız bütün bu alanın sorunlarının en aza indirilmesidir. Çünkü ihtiyaçlar giderek artıyor. Bir hareketlilik var, yeni sistemler uygulanıyor, değişimler yaşanıyor. Bütün bu alanı olabildiğince yönetmek, kusursuz yönetmek için bu toplantıda bulunan herkes bir gayret içindedir. Zaten İlçelerde kaymakamlarımız, ilde bizler her zaman milli eğitim yöneticilerin yanındayız. Eğitim daima birinci önceliğimiz. Gerek hükumetimizin politikası, gerek il ve ilçe yöneticileri olarak bizlerin buradaki bakış açısı budur '' dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

''5 Yılda 800 Milyon Gözünüzde Büyümesin

''5 Yılda 800 Milyon Gözünüzde Büyümesin"