24 Ekim 2020 Cumartesi

VALİ ARSLANTAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ ARSLANTAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ ARSLANTAŞ'TAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

18 Eylül 2020 Cuma 14:16 GÜNDEM

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Sakarya Zaferi’nden kısa bir süre sonra Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile ‘’Gazi’’ unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin yıl dönümünde, vatanı için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Kahraman Gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Gazilerimize duyulan saygının bir göstergesi olan bu anlamlı tarih, aynı zamanda Vatanımız ve Bayrağımız için şahadet mertebesine erişmek, yaralanmak, sakat kalmak pahasına canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Gazilerimize olan gönül borcumuzun bir ifadesi olmuştur.

Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bu cennet vatan topraklarında bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Hamdolsun, tarihimizin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış bir milletin mensupları olarak, büyük bedeller ödedik ama Şehitlerimiz ve Gazilerimizin fedakârlıklarıyla vatan topraklarına halel getirmedik.

Bugün bizlere düşen, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizden bizlere miras olan, onların eşsiz fedakârlıkları sayesinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşadığımız vatan topraklarını, mukaddes değerlerimizi koruyarak, ay yıldızlı al bayrağımızı bu topraklar üzerinde sonsuza dek dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimizin öncelikli görevidir.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan Kahraman Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum.”  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TBMM İDARE AMİRİ MEHMET GÖKER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

TBMM İDARE AMİRİ MEHMET GÖKER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI