18 Eylül 2020 Cuma

VALİ ARSLANTAŞ BAYRAM TEDBİRLERİNİ YERİNDE DENETLEDİ

VALİ ARSLANTAŞ BAYRAM TEDBİRLERİNİ YERİNDE DENETLEDİ

VALİ ARSLANTAŞ BAYRAM TEDBİRLERİNİ YERİNDE DENETLEDİ

02 Ağustos 2020 Pazar 12:43 GÜNDEM

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş Kurban Bayramı'nın 1. günü bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde, görev başındaki emniyet ve jandarma birimlerinin bayramını kutlayan Vali Arslantaş, ziyaretlerin ardından Kışla Polis Uygulama Noktası ile Fethiye Yolu Jandarma Uygulama Noktasını ziyaret ederek alınan bayram tedbirlerini yerinde denetledi.

Uygulama noktası ziyaretlerinde, görev yapan personel ile yolculuk yapan vatandaşların bayramlarını kutlayan Vali Arslantaş, kurallara uymaları noktasında sürücülere uyarılarda bulundu.

Alınan tedbirler ile, ilk gün itibariyle trafik ve genel asayiş durumuyla ilgili İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Jandarma Komutanı J.Alb Orhan Kılıç'tan bilgi alan Vali Arslantaş, bayram süresince görev alacak bütün personele iyi çalışmalar diledi.


Vali Arslantaş uygulama noktası incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

"Bir bayramın daha sevincini coşkusunu şu an birlikte yaşıyoruz. Sizlerin aracılığı ile tüm Burdur'lu hemşerilerimizin bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum. Şehrimizde bulunan uygulama noktalarında  bayram ziyaretleri için yola çıkmış olan vatandaşlarımızın bayramlarını kutladık ve trafikte olan değerli vatandaşlarımıza sizlerin aracılığı ile  tavsiyelerimiz olacak.

 Bütün sürücülerden başta hız kurallarına kesinlikle uymaları,  şerit değiştirirken özellikle kazaların sebebi olan şerit ihlaline dikkat etmeleri ve her iki saatte bir en az on dakika mola vermeleri hususlarında gerekli uyarılarda bulunduk.

Bunların yanı sıra ağır tonajlı araç kullanan sürücülerimize de onlara ayrılan şeritlerden çıkıp ihlal etmemeleri hususunda gerekli uyarılarımızı yaptık.

Ayrıca Bakanlıklarımız, Valiliklerimiz ve Bilim Kurulumuzca alınan pandemi ile ilgili süreçleri yöneten kararlara riayet edilerek,  maske, mesafe ve gerekli hijyen şartlarının tercih değil, zorunluluk olduğunun bilinciyle hareket ederek bütün değerleri vatandaşlarımızın bayramlarını tekrar tebrik ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAYRAM GÜNLERİ ZEHİR OLDU

BAYRAM GÜNLERİ ZEHİR OLDU