26 Mayıs 2020 Salı

ÜRETİME BAŞLANILDI: OFFROAD MERKEZİ HALİNE GELECEK

ÜRETİME BAŞLANILDI: OFFROAD MERKEZİ HALİNE GELECEK

ÜRETİME BAŞLANILDI: OFFROAD MERKEZİ HALİNE GELECEK

28 Nisan 2020 Salı 14:15 GÜNDEM

Tefenni Belediyesi bölgenin ekoturizmine katkı sağlamak ve turistleri ilçeye çekmek için arazi arazi aracı üretimine başladı. Başkan Alagöz " ilçemize daha fazla ekonomik katkı sağlayacak bu projeyi hayata geçirdik ilçemize hayırlı olsun" dedi
Başkan Ümit Alagöz "Kendi ürettiğimiz OffRoad (Arazi) Araçlarımızla, İlçemiz ve İlimizde Alternatif Turizme destek olacağız.

Tefenni İlçemiz diğer yerleşim yerlerine oranla, konaklama/yatak sayısında nüfusa oranla en fazla yatak sayısına sahip İlçedir. Özellikle Ekolojik Turizm noktasında son yıllarda Tefenni Villas, Tefenni Green Garden House gibi ciddi yatırımlarla bölgede adından sıkça söz ettirmektedir.

Bu doğrultuda, İlçemizde Turizm alanlarında konaklayan yerli ve yabancı turistlerin İlçemizde daha fazla vakit geçirmeleri, ilçemize ekonomik olarak daha fazla katkıda bulunmaları, geçtiğimiz yıllara oranla daha fazla turistin ilçemizi ziyaret etmesi ve Alternatif turizm kaynaklarından biri olarak bilinen Offroad Turizmini İlimize ve İlçemize kazandırmak adına, uzun zamandır planladığımız projemizi bu yıl itibari ile devreye koyuyoruz.

Proje Çerçevesinde OFFROAD alanlarının oluşturulması için çalışmalarımıza başladık. Yine Belediyemiz kademesinde tasarımı Belediyemize ait olan OffRoad (Arazi) araçlarımızı üretmeye başladık. İlk etapta 1 tanesi (TB80) Büyük Boy (80Hp), diğeri (TB15) Küçük Boy (15 Hp) olmak üzere 2 adet araç ürettik. Ürettiğimiz araçların motor ve şanzımanı hurda araçların motor ve şanzımanlarından revize ederek kullandık. Dolayısıyla çok küçük maliyetlerle ciddi bir gelir getireceğine inandığımız araçlar üretiyoruz. Hatta şimdiden 5 Adet ön sipariş aldık.

Temmuz ayı itibari ile OffRoad alanlarımızın düzenlenmesi ve tamamlanmasıyla ve tabii ki Covid19 Pandemisinin de son bulmasıyla İlçemizde ilk etkinlikler düzenlenecektir.

Ürettiğimiz araçların yanında önümüzdeki günlerde ilk elektrikli aracımızı da tanıtımını yapacağız. Araçların üretiminde üstün performans sergileyen tüm kademe personelime de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ürettiğimiz Araçların ve OffRoad Turizminin Burdur'umuza ve Tefenni'mize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyor tüm halkımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum." ifadelerini kullandı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR  SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA DESTEK MESAJI

BURDUR  SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA DESTEK MESAJI