20 Temmuz 2019 Cumartesi

  • 5,655 TL
  • 6,354 TL
  • 259,29 TL
  • 101.849

TÜRGEV VE YEREL SEÇİMDE İKİNCİ PERDE

TÜRGEV VE YEREL SEÇİMDE İKİNCİ PERDE

Hasan Güraksu Yazdı..

12 Nisan 2019 Cuma 13:49 GÜNDEM

Önceki iki yazımda TÜRGEV'e CHP'li desteği ile Yerel seçimlerde MHP İl Başkanı Hikmet Ökte'nin Ali Orkun Ercengiz lehine oy kullandığı iddialarını kaleme almıştım. Çok konuşulan her iki olayla ilgili CHP İl Başkanı İzzet Akbulut yanısıra Avukatı diğer yandanda MHP  İl Başkanı Hikmet Ökte 2 kez aradı. Talepleri köşe yazısına açıklık getirmek.

CHP'den başlayalım. CHP , TÜRGEV olayının ortaya çıktığı hafta il örgütü olarak ilgililer hakkında disipline verilme kararı almışlar ancak seçim sürecinde ilgililere tebligat yapmamışlar.

Diğer yandan MHP İl Başkanı  Hikmet Ökte yerel seçimlerde oyunun Ali Orkun Ercengiz olduğu iddialarının düzeltilmesi için aradığında " Allah ile benim aramda" şeklinde demişti.Bu gün yine aradı. Ben böyle demedim diye beyanda bulunuyor. O zaman yöntem WhatsApp hesabıma kısa ve net oyum şu partiye oldu yada oyumun rengini ben bilirim şeklinde bir açıklama gönderecek bizde buradan merak edilen konuyu öğrenip sizleri bilgilendireceğiz.

İşte Burdur ADD yeni yönetimi
Yarın yapılacak olan Burdur ADD yönetimine Ümran Minas başkanlığında Nurcan Baran Hüseyin Kaya Nihat Ülkü Hakan Açar ve Murat Onaran giriyor. Tek liste olan seçimde genel merkez delegelerinin kim olacağı henüz netlik kazanmadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakım ve Onarım Çalışması Var

Bakım ve Onarım Çalışması Var