24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,812 TL
  • 6,625 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

TRAFİK DENETİMİNDE YENİ CEZA DEVREYE GİRİYOR

TRAFİK DENETİMİNDE YENİ CEZA DEVREYE GİRİYOR

''BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ!''

29 Eylül 2018 Cumartesi 13:13 GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı, “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesiyle trafik denetiminde yeni bir uygulama başlatıyor.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, hayata geçirilen yeni denetim projesi, 81 il valiliği ile kaymakamlıklar tarafından takip edilecek.

Açıklamada, emniyet kemeri takmama ve direksiyon başında cep telefonu kullanma alışkanlığı nedeniyle trafik polislerinin baş etmekte zorlandığının altı çizilerek, “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesiyle bu sorunun önüne geçilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Trafik kazalarında can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonuyla görüşme, araç ve motosiklet ile trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma ve emniyet kemeri kullanmama hususlarının tespit edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı tüm kolluk kuvvetlerine görev esnasında veya görev dışında, söz konusu kural ihlallerine yönelik, trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleme yetkisi verildi.

Trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleyen görevlinin resmi kıyafetli olması veya resmi görevde olma şartı bulunmazken, ihlali yapan araç sürücüsü durdurulmadan, ihlal ettiği kuralın cezası plakaya yazılarak adresine posta ile gönderilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

dikkat

08 Nisan 2015 Çarşamba 20:06

Haberde bulunan intihar şeklini gizleseydiniz. Malum +12

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR GÖLÜ'NÜN ÇIĞLIĞINA DESTEK OLDU

BURDUR GÖLÜ'NÜN ÇIĞLIĞINA DESTEK OLDU