16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

TCDD Yapılacak Projenin Güzergahını Paylaştı

TCDD Yapılacak Projenin Güzergahını Paylaştı

İŞTE HIZLI TREN GÜZERGAHI

05 Şubat 2018 Pazartesi 12:39 GÜNDEM

TCDD internet sitesinde yapımı planlanan demir yolları projelerini yayınlandı. Yayınlanan projeler içerisinde yer alan ve Isparta ile Burdur'u karşı karşıya getiren güzergah polemiğine bu harita son noktayı koymuş görünüyor.

Burdur merkezinden geçtiği görülen haritaya göre hat Bucak üzerinden Antalya'ya inecek. Eskişehir-Kütahya (Alayunt)-Afyonkarahisar (Zafer Havaalanı)-Burdur-Isparta-Antalya Yeni Demiryolu Projesi (Kuzey-Güney Koridoru) 'nde  istasyonun ise henüz nereye kurulacağı belli değil. İki alternatifli güzergah tartışmasına son nokta TCDD'nin yayınladığı bu harita ile konulmuş görünüyor.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

durmuşT

18 Şubat 2018 Pazar 23:34

merkeze durak vemeyecekler baladız tarafında ısparta burdur arasına durak konulacak onun için burdur merkezden geçmesinin anlamı yok haritadaki tam anlaşılmayabilir burdur yolu parelelinde üniversinin yanı başından geçip orda durak olmayacak baladız tarafında tünele girecek antalya 22 dakkika

KOMŞU

06 Şubat 2018 Salı 15:46

güzergahın ıspartadan geçmesi veya burdurdan geçmesi önemli değildir. önemli olan durağın nerede olacağıdır. bu otobus degilki dur kalk yapacak büyük ihtimalle durak sdü organize sanayi karşısı veya havalimanı karşısı olacak ...

HASAN TEKİN ÖZEL

05 Şubat 2018 Pazartesi 13:31

Aslında BURDUR ile ISPARTA KOMŞUDURLAR. KOMŞU KOMŞUYA ZARAR VERMEZ. HAKKINDA KÖTÜ SÖZ BİLE SÖYLEMEZ. BEŞ YILLIK PLANLARDAN BİRİNDE DENİZLİ TARAFINDAN GELİP HACILAR AZİZİYE A NTALYA YÖNÜNDE GİDECEK BİR YOL DA VAR İDİ AMA PLANLAR RAFA MI KALKTI BİLEMİYORUM. AYRICA 1936 YILINDA PROJELENDİRME AŞAMASINDA YOL KAZIKLARI BİLE ÇAKILAN TREN YOLU BURDUR-KEMER-TEFENNİ-KORKUTELİ-KEPEZ (ANTALYA) İKİNCİ CİHAN SAVAŞI GİBİ ÇEŞİTLİ NEDENLERLE DURDU VE NİHAYET İNŞALLAH GERÇEKLEŞECEK YHT BURDUR GARDAN GEÇECEK.

muhammed erşen

05 Şubat 2018 Pazartesi 13:12

hayali ile avunuyoruz, bakalım ne zaman yapılacak

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Volkan Mengi Burdur'da Zaferin Anahtarını Özetledi

Başkan Volkan Mengi Burdur'da Zaferin Anahtarını Özetledi