22 Ocak 2019 Salı

  • 5,323 TL
  • 6,054 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Sosyal Yardımlaşma Vakfından Göz Dolduran Uygulama

Sosyal Yardımlaşma Vakfından Göz Dolduran Uygulama

DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ BÖYLE DE UZANIYOR

12 Mayıs 2018 Cumartesi 00:01 GÜNDEM

Burdur Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  “Yaşlı ve Engelli vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi ” hazırladı. Proje kapsamında Burdur merkez mahallelerinde yardıma muhtaç yaşlı ve engeli vatandaşların evleri temizleniyor, yemekleri bile yapılıyor.

Yaşlı, engelli ve hasta olduğu için kendi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 46 yaşlı ve engelli vatandaşın evine 6 ay boyunca dört kadın personel ev temizliklerinin yanı sıra günlük hayatlarını idame ettirebilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılamaları için ziyaret ediyor.

Bunun yanı sıra 4 kadın personel yardıma muhtaç 4 farklı vatandaşın da evlerini temizliyor, yemeklerini hazırlayıp bulaşıklarını yıkıyor ve aynı zamanda çamaşırları yıkanıp ütüleniyor.

Projenin uygulanması sırasında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çevresindeki ailelerce ziyaret edilmesi sağlanarak sosyal ilişkileri geliştirilecek ve proje sonunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evinin hijyen sorununu çözmüş olmakla birlikte sosyal ilişkilerinin geliştirilerek doğal bir koruyucu aileler oluşturularak projenin sürekliliği sağlanmış oluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SGK Haftası İndirim ve Af Müjdeleri İle Geliyor

SGK Haftası İndirim ve Af Müjdeleri İle Geliyor