25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Sondaj Kuyusunda Sona Gelindi

Sondaj Kuyusunda Sona Gelindi

.

19 Nisan 2019 Cuma 14:59 GÜNDEM

 

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal DSİ ekiplerince Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını inceledi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Emrullah Ünal “Bucak ilçemizin içme suyu ihtiyacını toplam 27 adet kuyu ve 2 adet cazibe ile gelen sudan karşılanmaktayız. Bu suların şebekeye dağıtımı için 8 adet su toplama deposu kullanıyoruz. İlçemiz şebeke hattına kışın ortalama 140 lt/sn ve yazın ise 170-180 lt/sn arası içme suyu veriyoruz. İlçemizin en büyük sorunlarından birisi içme suyu sorunu. Bu sorunun çözülmesi için bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. Bu çerçevede Belediyemizle Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü arasında imzalan protokol gereği DSİ ekipleri ilçemizde yeni içme suyu kaynağı kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalardan biriside ilçemiz Kestel yolu Aladağ mevkiine tespit edilen alana yeni bir sondaj kuyusu açmaktı. Sondaj kuyusu çalışmalarında şu anda sona gelindi. Sondajımızdan ilk tespitlerimize göre saniyede yaklaşık 6 litre gibi bir su alıyoruz. Belirli bir süre deneme yapılacak ve aynı zaman da suyun tahlilleri de gerçekleştirilecek. İçme suyunun tahlil sonuçlarının neticelendirilmesinden sonra yapacağımız terfi hatlarımızla şehir şebeke hattımıza dahil edeceğiz. Çalışmalarından dolayı DSİ 18. bölge müdürlüğü ekiplerine ve su ve kanalizasyon müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz İnsan sağlığı için oksijenden sonra en önemli ikinci gereksinim su olduğu bilinci ile sağlıklı bireyler yetiştirmek, İlçemiz halkının huzur ve refahı için, sağlıklı nesiller yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ederek çalışacağız.” dedi.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

bu ne gali

02 Kasım 2015 Pazartesi 06:30

sanki seçimi siz kazandınız ya ögrenin artı halk yönetime oy vermedi burdurda beceriksişzlere degil istilkrar için ekonemi için terör bitsin diye oy verdi bunlarda biz kazandırdık diye seviniyorlar halk koalisyonları sevnedigi için bu yola bşvurdu sizlerin burdura getiriniz nedir ki halk kazanırdı

burdurlu15

01 Kasım 2015 Pazar 21:05

Burdurumuzahayirliolsuntebrikederim herkezesaygilarselamlarAllahaemanetolun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eksik Branş Kalmadı

Eksik Branş Kalmadı