27 Ocak 2020 Pazartesi

SKANDAL İDDİAYA REKTÖR KORKMAZ'DAN AÇIKLAMA

SKANDAL İDDİAYA REKTÖR KORKMAZ'DAN AÇIKLAMA

KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARILMA CEZASI VERİLMİŞ, SÜREÇ BEKLENİYOR...

05 Ekim 2019 Cumartesi 17:08 GÜNDEM

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde geçtiği iddia edilen tecavüz ve taciz girişimi ile ilgili paylaşım bir anda sosyal medyanın zirvesine ulaştı. Gizem isimli bir bayanın Twitter hesabında kendisi de dahil 2 kişinin öğretim üyeleri tarafından taciz ve tecavüz girişimine maruz kaldığını paylaşması sosyal medyada geniş yankı buldu. Bir anda binlerce kişi tarafından hacteck açılarak paylaşılmaya başlayan iddia ilgili MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz'dan açıklama geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA

                Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan Üniversite’mizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

                Rektörlüğümüze gelen bir ihbar üzerine, 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak disiplin soruşturması açılmış olup, bahse konu iddiaların niteliği ve soruşturmanın gizliliği ilkesi gereği soruşturma hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde, disiplin soruşturması sonucunda hakkında soruşturma yapılan kişinin “Kamu Görevinden Çıkarılma” cezası ile tecziyesi teklif edilmiş,  durum gereği için, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bildirilmiştir. Sürecin en kısa zamanda tamamlanması beklenmektedir.

                Ayrıca disiplin soruşturması başlar başlamaz, sonucu beklenmeksizin 12 Mart 2019  tarihinde  durumun hassasiyeti dikkate alınarak, konu ivedilikle Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiş ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, adli soruşturma süreci devam etmektedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Şengül Anagun

06 Ekim 2019 Pazar 00:27

Görevden aldın mı kardeşim? Bu ****ların atamalarını sen yapmadın mı? ülkücü görünümlü içi boş bir sürü hoca müsveddesi toplamışsın okula. ****lık her yerde. yakında onlar da çıkar. sen maç izle yarın. gencecik fidanlar solsun sizin umrunuzda mı? olur olmadık yerlere yüksek okul aç eş dost akraba doldur. tabi ondan sonra dokunamazsın. yahu aynısı sizin çocuklara yapılsa nasıl hissedersin?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ECE ECE GÜREŞTE BAŞKAN ŞAMPİYONU OLDU

ECE ECE GÜREŞTE BAŞKAN ŞAMPİYONU OLDU