09 Ağustos 2020 Pazar

SICAK HABER: COVİD-19 TESPİT EDİLDİ

SICAK HABER: COVİD-19 TESPİT EDİLDİ

SICAK HABER: COVİD-19 TESPİT EDİLDİ

08 Temmuz 2020 Çarşamba 10:48 GÜNDEM

Burdur’un Tefenni ilçesinde bir vatandaşa yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Antalya’dan geldiği belirtilen kişiye yapılan Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Tefenni Belediyesi açıklamada bulunarak ‘tüm vatandaşlarımızın kontrollü yaşam şartlarını mutlaka yerine getirmeleri’ gerektiğini vurguladı.

TEFENNİ BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA;

Kıymetli hemşehrilerimiz. Bu gün Antalya’dan İlçemize gelen bir hemserimizde Covid-19 tespit edilmiştir.

Bu kapsamda tüm vatandaşlarımızın kontrollü yaşam şartlarını mutlaka yerine getirmeleri, sosyal mesafeyi korumaları, maskesiz sokağa çıkmamaları ve hijyen kurallarına mutlak surette riayet etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca son günlerde artmaya başlayan düğünler sebebi ile daha fazla özen göstermemiz gereken bir döneme girmiş bulunmaktayız.

Düğünlere katılımın mutlaka maske ile ve temastan kaçınarak gerçekleşmesi gerekmektedir.

Düğünlere katılan tüm davetlilerin girişlerde KİMLİK ve İLETİŞİM BİLGİLERİ alınacak ve 14 gün boyunca saklanacaktır. 14 gün boyunca katılımcılardan her hangi birinde pozitif vaka tespit edilmesi halinde katılımcılar evlerinde gözetim altına alınabilecektir.

Takılar sadece ve sadece bir sandık veya bir kutuya bırakılacak, damak veya gelinin üstüne asılmayacaktır. İkramlar sadece tek kullanımlık tabak, kaşık ve bardaklarla yapılabilecektir.

Hepimizin sağlığı ve mutlu yarınlarımız için bu gün her zamankinden daha fazla kurallara uymalıyız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dikkat! Elektrik Kesintisi!

Dikkat! Elektrik Kesintisi!