Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,646 TL
  • 6,474 TL
  • 222,71 TL
  • 96.967

Şerif Yılmaz Kayalar Grup Çiftliğini Ziyaret Etti

Şerif Yılmaz Kayalar Grup Çiftliğini Ziyaret Etti

Şerif Yılmaz Kayalar Grup Çiftliğini Ziyaret Etti

03 Aralık 2017 Pazar 20:30 GÜNDEM

Farklı beş ülkenin ırkını ayrı tesislerde bir araya getirerek, damızlık düve yetiştirme çiftliği ile dünyada bir ilke imza atan Kayalar Grup'un bu haftaki konuğu Burdur Valisi Şerif Yılmaz ile Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Oktay Darcan oldu. 
Ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayanan Burdur’un, yaklaşık 200 bin başın üzerinde büyük baş hayvan varlığı ile lokomotifi konumunda olan hayvancılık sektörünün önemli kuruluşlarından Kayalar Grup’un çiftliğinde incelemer yapan Vali Yılmaz, sektörle ilgili de yetkilerden bilgiler aldı.
Firma ve faaliyetleri ile ilgili Vali Yılmaz’a bilgiler veren Kayalar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, yakın zaman önce kabul edilen projeleri ile ilgili kendisini bilgilendirdi.
Damızlık düve yetiştiriciliğinin desteklenmesine ilişkin uygulama esasları tebliği kapsamında Kayalar Grup Hayvancılık olarak Burdur ilinde uyguladıkları projenin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 23.01.2017 tarihinde uygun bulunduğunu söyleyen Kaya, 35 ilde uygulanacak projeler arasında Kayalar Hayvancılık olarak proje inşaatını ilk bitiren firma olduklarını ifade etti.
Kayalar Çiftliği olarak Türkiye’de “Damızlık Düve Yetiştirme” unvanını alan ilk firma olarak Bin 250 baş kapasiteli 5 bloktan oluşan çiftliklerinde Avusturya, Almanya, Slovakya, Çek, Macaristan ülkeleri menşeli damızlık gebe düvelerin yer aldığını belirten Kaya ülkemiz hayvancılığının merkezi olan Burdur’da bir ilke imza atarak üstün genetik çalışmaları yapmış Avrupa ülkelerinin ari ırklarını Türk üreticisiyle buluşturduklarını paylaştı.
İncelemelerinin ardından Kayalar Hayvancılık yetkililerini kutlayarak başarılar dileyen Vali Şerif Yılmaz, kabul edilen Bakanlık tarafından desteklenen projelerinin ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SON DAKİKA!.. BURDUR'DA ŞOK İNTİHAR

SON DAKİKA!.. BURDUR'DA ŞOK İNTİHAR