27 Mayıs 2020 Çarşamba

SDÜ'ye Doktor Aday

SDÜ'ye Doktor Aday

Çevre İllerde de Heyecan Yarattı

01 Mayıs 2019 Çarşamba 16:37 GÜNDEM

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörlüğüne herkesimin yakından tanıdığı Çocuk Cerrahi Prof. Dr. İlker Büyükyavuz da aday oldu. Geçmis dönemde Tabip Odası Başkanlığı  yapan Büyükyavuz'un adaylığı çevre illerde de heyecan yarattı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörlüğüne adaylığını açıklayan Çocuk Cerrahi Prof .Dr. İlker Büyükyavuz ile birlikte Afyon , Antalya, Burdur illerinde görev hekimler yanısıra hastaların da heyecanlanmasına neden oldu.Bir dönem tabip odası başkanlığı değişik dönemlerde yönetim ve delege olarak görev yapan ve Çocuk Cerrahi de başarılı ameliyatları ile tanınan Büyukyavuz çevrede bilinen bir aday olarak ortaya çıktı.
Adaylığını sosyal medya üzerinden duyuran Prof.Dr. İlker Büyükyavuz "     bu cennet vatanın bizlere bağışlanmasına vesile olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi ve bu manada katkıda bulunan tüm ecdadımızı saygı, hürmet, minnet ve en derin duygularımla anıyorum" diyerek yayınladığı mesajda 

Hiç bir maddi beklenti ile hasta bakmadım

 "   Hiçbir karşılık beklemeden, hastalarından herhangi bir maddi gelir elde etmeden, şanlı devletimizin bana takdir ettiği gelirimle halen mutlu, mesut, bahtiyar bir şekilde akademik hayatımı devam ettirmekteyim" vurgusu öne çıktı.

İşta Haziran 2019 'da yapılacak atama'da aday olan Büyükyavuz'un öz geçmişi  ;
 1969 yılında güzel vatanımız Türkiye’mizin gül şehri Isparta’mda doğdum. İlk öğrenimimi (1976-1981) Gülistan İlkokulu’nda, orta öğrenimimi (1980-1983) Merkez Ortaokulu’nda, lise eğitimimi (1983-1986) Şehit Ali İhsan Kalmaz Lisesi’ nde tamamladım. 1986-1994 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdim. 1994 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Mikrobiyoloji ABD’ da doktora eğitimine başladım. 1995-1998 yılları arasında Columbus  Ohio James Cancer Hospital’ da ‘İnterleukin Related Burkitt Lymphoma’ başlıklı bilimsel çalışma üzerinde çalıştım. 1995-2003 yılları arasında Haccettepe Üniversitesi Çocuk Cerrahisi ABD’da çocuk cerrahisi uzmanlığı eğitimini aldım. 2003 yılında SDÜ tıp fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD’da yardımcı doçent olarak görev yapmaya başladım. 2007 yılında doçent, 2015 yılında profesör oldum. Halen Çocuk Cerrahi’si ABD’da öğretim üyesi olarak çalışmaktayım. 2003-2004 yılları arasında Baş Koordinatör Yardımcılığı, 2010-2014 yılları arasında tabip odası başkanlığı, 2014- 2016 yılları arasında tabip odası delegeliği görevlerini yaptım.
     
     Meftunu olduğum güzel Türkiye’min gül şehri Isparta’ma farklı bir görevle hizmet etmek amacıyla rektörlük adaylığımı değerli YÖK üyelerinin ve nihai olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin takdirlerine sunuyorum.
     Bu sürece girmemde vesile olan ve süreç içerisinde dualarıyla, kalpleriyle, gönülleriyle beni yüreklendiren başta tedavisine aracılık ettiğim çok değerli evlatlarıma ve ailelerine, annem, babam, kardeşim ve tüm akrabalarıma, dostlarıma, taşeron firma çalışanlarından personeline, personelinden öğretim üyesi tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Prof. Dr. Behçet İlker Büyükyavuz 
SDÜ Tıp Fak. Çocuk Cerrahisi A.D 
ISPARTA

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Erhan

01 Mayıs 2019 Çarşamba 20:18

Hayırlı olsun.. SDÜ deki geriye gidişi durdurabilecek donanımda bir kişidir

Zorbey

01 Mayıs 2019 Çarşamba 19:56

Adam gibi adam sdü ye yakışır şehrin ufkunu genişleterek birisi

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Herşey Buraya Kadar Mı?

Herşey Buraya Kadar Mı?