20 Nisan 2019 Cumartesi

  • 5,810 TL
  • 6,542 TL
  • 237,83 TL
  • 96.861

SALDA'DA BAYRAM YOĞUNLUĞU

SALDA'DA BAYRAM YOĞUNLUĞU

ARKALARINDA SADECE ÇÖP BIRAKTILAR!

27 Ağustos 2018 Pazartesi 13:26 GÜNDEM

''Saldivler'' ismiyle son zamanların en popüler tatil mekanlarından olan Salda Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya bu bayram da devam etti. Salda Gölü’nün bütün plajları 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen binlerce tatilciyle doldu taştı.

Bazı vatandaşlar göle girerken, bazıları göl kenarında çamur banyosu yaptı. Yüzme ve çamur banyosu dışında da bazı tatilciler görsel şölen sunan gölde fotoğraf çekerek bu anları ölümsüzleştirdi.

Göl çevresindeki bütün konaklama alanları tam kapasite ile çalıştı. Göl kıyısındaki otel ve apartlarda boş yer kalmayınca, tatilciler çadır kampını tercih ettiler.

O KALABALIKTAN GERİYE BİR TUTAM ÇÖP!

''Türkiye'nin Maldivleri'' ismiyle son dönemde yerli- yabancı tatilcilerin akın ettiği Salda Gölü'nün kıyısında çöpler birikmeye başladı. Ziyaretçiler, duyarsız kişiler yüzünden göl kıyısında kirlilik oluştuğunu savundu. 

Yeşilova yakınlarında bulunan, beyaz kumulları ve turkuaz renkli yapısı dolayısıyla Maldivler'e benzetilen Salda Gölü, son dönemde yerli- yabancı tatilcilerin uğrak yeri oldu. Özellikle 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli turistler de Salda Gölü'ne akın etti. Göl çevresinde çadır kuran ve günübirlik gezmeye gelenler nedeniyle yaşanan yoğunluk bayramın bitmesiyle azalırken, çöp birikintisinin oluşturduğu kirlilik ortaya çıktı. Ziyaretçiler, duyarsız davranan kişilerin çevreye bıraktığı çöpler nedeniyle sahil ve göl çevresinde kirlilik ve koku oluştuğunu savundu. Yeşilova Belediyesi tarafından çöplerin toplanılmasına rağmen yoğunluk ve personel yetersizliği nedeniyle konteynerlerde zaman zaman çöplerin biriktiği görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mahmut Mahmut

27 Ağustos 2018 Pazartesi 15:21

Haftasonu bende orada idim. Güzel memleketimizin nadide yerlerinden olan Salda Gölü için yapılan reklam tamam güzel olmuş ama sadece giriş ücreti alması için personel ayarlanmış ama çevre temizliği için malesef bir şey düşünülmemiş.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

UNUTULMAYACAK ŞENLİK

UNUTULMAYACAK ŞENLİK