18 Eylül 2020 Cuma

REKTÖR ADEM KORMAZ'DA SON DAKİKA AÇIKLAMASI

REKTÖR ADEM KORMAZ'DA SON DAKİKA AÇIKLAMASI

MAKÜ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

15 Eylül 2020 Salı 20:06 GÜNDEM

Üniversite senatomuz 2020-2021 öğretim yılı güz dönemine ilişkin yüz yüze eğitim ile kararını MAKÜ Rertörü Prof. Dr. Adem Korkmaz sosyal medya hesabından paylaştı.

 

12 Ekimde hibrit (karma) bir yöntemle eğitime başlama kararının alındığını duyuran Rektör Korkmaz,  zorlu süreçte “pandemi” koşullarında mümkün olan en geniş yüzyüze eğitim kararının alındığını söyleyerek MAKÜ senatosuna teşekkür etti.

 

Burdur Merkez'de Veterinerlik, Spor Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Fakültesinden 11 sınıf açılacak. Bucak Sağlık Yüksekokulundan 3 ders açılacak. İlçeler ile birlikte MAKÜ ilk eğitim öğretim döneminde toplamda 29 sınıf açacak. Hal böyle olunca 30'binin üzerinde öğrenciye sahip MAKÜ'de yüz yüze eğitime gelmek için Burdur ve ilçelerine toplamda 1000 öğrenci ya olacak, ya olmayacak görünüyor.

 

İŞTE DETAYLAR VE AÇIKLAMA

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.

15 Eylül 2020 Salı 22:21

Bu dönemin şartlarına göre alınabilecek en doğru karar. Sayın Rektörümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Esnafımızda bu dönemde eline vicdanına koyar öğrenciye kazık atmayı bırakır. Öğrenciyi veli nimet saymayı öğrenirler umarım.

Cüneyt UYSAL

15 Eylül 2020 Salı 22:21

Bence çok yanlış bi karar alınmış her öğrenciye eşit gözle bakılmalı

patoz

15 Eylül 2020 Salı 21:10

öğrenciden medet ummanın sonu bu.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR BELEDİYESİ KİRACILARI YARIN TAHLİYE EDİLMEYE BAŞLANIYOR

BURDUR BELEDİYESİ KİRACILARI YARIN TAHLİYE EDİLMEYE BAŞLANIYOR