16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,220 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Pazar Pazar Başkan Ali Orkun Ercengiz Yine Çok Gerildi

Pazar Pazar Başkan Ali Orkun Ercengiz Yine Çok Gerildi

Eleştirilere sert tepki veren Başkan Vatandaşla Toplantı Yapacak

06 Kasım 2017 Pazartesi 09:52 GÜNDEM

Polemiğe girmeyeceğim dedi, yine duramadı

 

Kendisine yapılan mühalefeti bir türlü kabullenemeyen ve gergin yapısı ile bilinen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Volkan Mengi’nin açıklamalarına “ucuz polemiğe girip değerli halkımızın kafasını karıştırmayacağım” dese de yine duramadı.  Üniversitenin yerinden girip, kültür merkeziden çıkan, yüzme havuzuna atlayıp, Sebahattin Akkaya dönemi borçlarından çıkan Ercengiz, Ak Partili vekil Özçelik’e de göndermelerde bulundu.

Vatandaşla toplantı yapacak!..

 

Yer yer öfkesinin kurbanı olan ve bu gergin yapısı ile  dikkat çeken Başkan Ercengiz’in en önemli özelliği ise kendisi ile ilgili yapılan eleştiriler ve olumsuzluklar sonrası esnaf ve halkın içine girerek nabız yoklaması. Bugün ise Özçelik ve Mengi’ye kızan Ercengiz yeniden aynı hamleye başvurdu. Alınan çekimser karar sonrası artan tepkileri, ölçmek için vatandaşında katılacağı bir toplantı yapmayı hedefliyor. Yaptığı paylaşımda Başkan Ercengiz, “kapsamlı bir basın toplantısı yapıp vatandaşlarımıza doğruları anlatacağım” dedi.

Vatandaşı korkutan Başkan, nasıl tepki yoklayacak

 

Geçmişte de Ak Partili vatandaşların yapmış oldukları eleştirilere “istasyonu su basarken hiçbiriniz havlamıyordunuz” diyecek kadar işi ileri götüren, Acil yolu düzenlemesi sonrası esnaf tarafından tepki koymak adına konulan çelenge kızarak sorumlularını mahkemeye veren Başkan Ercengiz, kendince geliştirdiği taktikle vatandaşla karşı karşıya gelmeyi planlıyor. Eleştirdiklere sert tepkisi ile bilinen Başkan, şimdi çekimser kaldığı hastane yeri ile ilgili vatandaşın tepkisini nasıl ölçecek bilinmiyor.

Dünya Ercengiz’e Güzel

 

Başkan Ali Orkun Ercengiz’in paylaşımlarının içerisinde en ilginç olanı ise Ak Partililerle sürekli karşı karşıya geldiği konular için bulduğu anlık çözüm. Hastane konusundan giren Başkan Ercengiz, “Hastane yapıldıktan sonra yurttaşımız memnun olmazsa altına teker takıp başka bir yere mi alacaksın” dedikten sonra tartışma konusu olan yerlerle ilgili 1 hafta süre biçtiği anlık çözümü oldu; “Eğer vatandaşımız bunu istiyorsa Üç masa koyar susamık'ı açarım, iki kazık çakar yolu tek yön yaparım, dört tane bordürü kaldırır yolu açarım. Sen Bağkur binasını ne yaparsın, önce engel olacaklar dediğiniz orman bölge Müd sonra da beceremeyip tadilatı iptal ettirerek eski halini istediğiniz durumu , yüzme havuzunu , kapalı spor salonunu ve Hale'n daha yerinin tartışıldığı üniversite yerleşkesini” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hamdi öztürk

21 Şubat 2018 Çarşamba 17:51

sayın başkan ı yazıyı yazan ya tanımıyor yada bu yazıyı birileri eline tutuşturmuş

ahmet can

20 Şubat 2018 Salı 14:36

saçma sapan bir yazı, yandaş yazar biyerlere yalakalanmaya çalışmış!

uğur uluışık

05 Şubat 2018 Pazartesi 16:46

proje yok kaynak yaratma yok göz boyama çok hizmet herkese yapılır herkes yapamaz siyaset ile hizmeti birbirine karıştırmamak lazım bence

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yalova Belediye Başkanı Hafta Sonunu Burdur'da Geçirdi

Yalova Belediye Başkanı Hafta Sonunu Burdur'da Geçirdi