02 Haziran 2020 Salı

Pansiyonda Ölü Bulunmuştu: Bir Kişi Gözaltına Alındı

Pansiyonda Ölü Bulunmuştu: Bir Kişi Gözaltına Alındı

Son Dakika Sıcak Haber

10 Haziran 2019 Pazartesi 17:22 GÜNDEM

Burdur'da geçen 8 Haziran tarihinde kent merkezinde bir pansiyonda ölü bulunan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Bünyamin Birbey Topal'ın kaldığı odada uyuşturucu madde öğütmek için kullanılan 1 adet metal aparat ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan 1 adet düzenek ele geçirildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2. sınıf öğrencisi olan Bünyamin Birbey Topal, geçen Cumartesi günü kaldığı pansiyon odasında arkadaşları tarafından hareketsiz halde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Topal'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Topal'ın cenazesi ise Burdur Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından memleketi Ankara'da toprağa verildi. Öte yandan Topal'ın ölümünün ardından polisin yaptığı araştırma sonucunda pansiyonda kaldığı odada uyuşturucu madde kullanımında faydalanılan aparat ele geçirildi.

Araştırmayı derinleştirin polis ekipleri Topal'ın ölümüyle ilgili 1 kişiyi gözaltına alırken, Burdur Valiliği ise olayla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. 

İŞTE OLAYLA İLGİLİ O AÇIKLAMA 

08.06.2019 günü saat 15.15 sıralarında İlimiz merkezinde bulunan bir pansiyondan Burdur Devlet Hastanesine intikal ettirilen ve hayatını kaybettiği anlaşılan B.B.T. isimli şahsın odasında yapılan aramada, uyuşturucu madde öğütmek için kullanılan 1 adet metal aparat ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan 1 adet düzenek ele geçirilmiştir.
Yapılan çalışmada; uyuşturucu maddeyi maktule, B.Ş. isimli şahsın temin ettiği tespit edilmiştir. Maktul ile aynı ikamette kalan B.Ş. isimli şahsın odasında da 08.06.2019 günü yapılan aramada, 3 adet kenevir tohumu, uyuşturucu öğütmek için kullanılan 1 adet metal aparat, uyuşturucu madde içiminde kullanılan 1 adet düzenek, sarma kağıdıile 2,5 litre etil alkol, alkollü içki olduğu değerlendirilen 4 kg sıvı madde ve alkollü içkilere aroma vermek amacıyla kullanılan 16 şişe sıvı madde ele geçirilmiştir.
Konuyla ilgili B.Ş. isimli şahıs hakkında 4733 sayılı kanuna muhalefet (sahte alkollü içki) ve TCK 188. Maddesi “Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” suçları kapsamında tahkikat başlanılmıştır.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde B.Ş. isimli şüpheli şahıs 10.06.2019 tarihinde İl merkezinde yakalanmış ve C.Başsavcılığına sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır. 
Maktulün kesin ölüm sebebi ise otopsi işlemlerinin ardından netlik kazanacak olup, olayın meydana geldiği ve ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen pansiyonla ilgili olarak gerekli yasal işlemler, ilgili kurumların koordinesinde yapılmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dostluk Yolu Hızla İlerliyor

Dostluk Yolu Hızla İlerliyor