27 Ocak 2020 Pazartesi

Osman Kurt'a Hapis Cezası

Osman Kurt'a Hapis Cezası

Bu Çıkışı Pahalıya Patladı

29 Mayıs 2019 Çarşamba 15:16 GÜNDEM

Osmurt Kurt, İyi Parti Burdur İl Başkanı iken Bucak'ta şehit cenazesine katılmış ve şehidin taşınması esnasında, Suriyeli şahısları hedef alan paylaşımda bulunmuştu.

Şehidin taşınması esnasında Suriyeli şahısların bacak bacak üstüne attıkları resimi sosyal medya hesabından sert bir dille eleştiren Kurt, "Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için Şerefsizler de (Suriyeli bu arkadaş) böyle yayılır, sonra nutuk çekilir Suriyeli kardeşlerimiz diye. Bunlar benim kardeşim falan değil. Korkaksınız anladık bari saygınız olsun” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Bir ihbar üzerine yaşanan bu durum mahkemeye taşınmış ve  Burdur Asliye Ceza Mahkemesinde duruşması başlamıştı. Mahkeme geçtiğimiz günlerde davayı karara bağlayarak Osman Kurt'a " halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçlarından" ceza verilmesine karar verdi. Kurt, mahkeme kararı ile 7 ay 15 gün ceza aldı. Mahkeme Kurt'a, 5 yıl süre ile suç işlememek kaydı ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

http://www.bomba15.com/haber/gundem/saygisizliga-ofkesini-boyle-dile-getirdi/8680.html -

Bomba15

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kira Ödemesine Hemen Başlanacak

Kira Ödemesine Hemen Başlanacak