25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,619 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

ÖKTE'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

ÖKTE'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

ADAY HENÜZ BELLİ DEĞİL

09 Ocak 2019 Çarşamba 16:30 GÜNDEM

Mhp Gölhisar İlçe Teşkilatı Hakkında Mhp Burdur İl Başkanın Basın Açıklaması

07.01.2019 tarihinde MHP İl Başkanı, yönetim kurulu ve seçim komisyonu;aday adaylığı belirleme süreci içinde Gölhisar’da çalışma yapmıştır. Aday adayı belirleme çalışmalarında MHP Gölhisar Belediye Başkan aday adayı belirlenirken basına intikal eden asılsız bir bilginin partimizin mühim ve iç işleyişine özgü gibi gösterilip sözde mahrem bir bilgi gibi paylaşılmasının tarafımızca resmiyette bir karşılığı yoktur.

Bu paylaşımın partimizin iç tüzüğünde ve işleyiş yönetmeliğinde yeri yoktur. Partimizce resmi olarak belirlenen aday adaylarında bulunması gereken beş kriter gözetilerek genel merkezce adaylar belirlenecektir. Bu kriterler:

* Anket çalışmaları ve halk önderlerinin tavsiyeleri

* İl ve ilçe teşkilatının önerisi

* Yerelden  sorumlu Genel Başkan Yardımcısının onayı

* Merkez Yürütme Kurulunun onayı

                Bu kriterlerin dışında yapılan değerlendirmeler tamamen partimizin aday belirleme ilkesinin dışında olup MHP’nin Gölhisar’da başarısını istemeyen, Gölhisar halkını yanlış yönlendirmeye çalışan, algı operasyonuyla menfaat bekleyen çevrelerin tertiplediği haberdir.

                Basında adı geçen MHP Gölhisar Belediye Başkanı aday adaylarımız, ilçede saygı gören halk önderlerinin takdirini kazanmış partimizce kıymetli görülen,  bu haberlere aldırmadan MHP’nin başarısı için üstüne düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirecek güce ve kazanma inancına sahip kişiler olarak birlik ve beraberlik içinde seçim çalışmalarına devam edeceklerdir.

                Partimizin, başta ilimizde ve ilçelerimizde aday adayı  belirleme  sürecinde yaptığı çalışmalar, nihai karar ve tutumlar medya aracılığı ile İl Başkanlığının resmi açıklaması  ile kamuoyuna  duyurulmaktadır. Bunun dışında medyada, partimiz hakkında yapılan haberlere itibar edilmemesini, resmi ağızdan ilan edilmeyen  haberlerin gerçek dışı ve dayanağı olmayan bir haber olduğunu belirtir, maksatlı,asparagas bilgilerin sadece partimizi ve adaylarımızı yıpratmak için olduğunu ifade ederek Burdur kamuoyunu saygıyla  bilgilendiririm.

MHP BURDUR İL BAŞKANI

HİKMET ÖKTE

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

DOLANDIRICILIKTA SON NOKTA

DOLANDIRICILIKTA SON NOKTA