20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

O DÜNYA 4.LÜĞÜ OLAN BİR ŞEF, BUSE GÜR

O DÜNYA 4.LÜĞÜ OLAN BİR ŞEF, BUSE GÜR

Azmetti Başardı, Şimdi Kendi İşyerini Açtı

10 Kasım 2018 Cumartesi 16:50 GÜNDEM

Çalışan anne babasının kızı mecbur kaldığı yemek pişirme işini çok fazla sevince okulunu okuyup, ödüllü aşçı oldu çıktı. Burdurlu ailenin 22 yaşındaki küçük kızı Buse Gür, tutkunu olduğu aşçılık mesleğini daha profesyonel yapmak için Antalya Kaş'ta okulunu okuyarak otellerde şeflik, zincir gıda firmalarında da eğitmenlik yaptı.

Ön yargıları yıktı!..

Genç yaşına rağmen devasa mutfaklarda şeflik görevini başarıyla yürüten Buse Gür mesleğine olan aşkı ona ödüllerde kazandırdı. Kadın aşçı ve şefler ile ilgili ülkemizde önyargılar var diyen Gür, "evde hep yemekleri annemiz yapar, ama otel mutfaklarında şefler hep erkektir. Güç ve daha fazla tempo gerektiriyor, sosyal yaşantınızdan ödün vermeniz gerekiyor" dedi. Tüm bu güçlüklerin altından başarıyla kalkmasını bilen Gür,  mesleğini çok sevdiğinin altını çizdi .

Dünya 4.lüğü Kazandı

İstanbul Gastronomi Festivalinde farklı katagorilerde yarışmalara da giren Buse Gür, yurt dışında İtalya'da eğitimler alarak, kardeş okul projesi kapsamında sertifika almak için yarışmalara girdi. Buradalar da dünya dördüncülüğü kazanan Burdur'un ödüllü şefi Buse gür bunun yanında farklı ödül ve sertifikaların da sahibi.

Meziyetlerini Burdur'da Sergiliyor

Aldığı eğitim ve otel şefliklerinden sonra Burdur'a gelerek kendi işyerini açan Buse Gür, ailesinin desteğini de alarak Kışla Caddesinde Matmazel Food ismini verdiği işyerini açtı. Genç bir kızın mutfakta neler yapabileceğini Burdurlu'lara gösteren Gür, Kışla Caddesi üzerinde bulunan işyerinde ailesi ile birlikte hizmet veriyor. Anne, baba ve ablası ile birlikte aile işletmesini kuran Buse Gür'ün hedefi ismini farklı şehirlere taşıyarak, daha fazla lezzetlerle büyümek.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SGK Müdürü Bayram Balban'ın Mutlu Günü

SGK Müdürü Bayram Balban'ın Mutlu Günü