27 Ocak 2020 Pazartesi

Mutlu'dan Beraat Selfiesi

Mutlu'dan Beraat Selfiesi

Suçsuzluğu Onaylandı

21 Mayıs 2019 Salı 18:04 GÜNDEM

Bucak Eski Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve ekibi hakkında açılan davalar dün itibariyle sonuçlandı. Eski Başkan Mutlu ve ekibi, üzerlerine atılı iddialardan beraat ederek suçsuzluğu mahkeme tarafından da onaylandı.

FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINMIŞTI

24.10.2016 tarihinde yapılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Eski Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve eşi Mine Mutlu hakkında Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 18.12.2018 tarihinde sonuçlanmış ve Süleyman ve Mine Mutlu üzerlerine atılın “FETÖ üyeliği ” suçlanmasından aklanmıştı.

HESAPLAR SAVCILIK SORUŞTURMASINA ALINDI

Eski Başkan Süleyman Mutlu’nun bu davadan gözaltına alınmasının ardından Bucak Belediyesi ve BELPAŞ hesapları da savcılık makamınca incelenmeye alınmış, BELPAŞ Eski Yönetim Kurulu Kerim Kasap, Bucak Belediyesi Eski Özel Kalem Personelleri Mustafa Nanecioğlu ve Mehmet Topak hakkında da Burdur Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

BELPAŞ VE BELEDİYE DURUŞMASI DÜN YAPILDI

20.5.2019 (Dün) tarihinde yapılan duruşmada yargılanan tüm sanıklar hakkında beraat kararı verildi.Ayrıca Süleyman Mutlu’nun Bucak Belediye Başkanı olduğu dönemde asfalt ihalesi ve imar konularında açılan tüm davalarda sonuçlanarak Süleyman Mutlu ve ekibi hakkında üzerlerine atılı FETÖ,yolsuzluk, vb. konularda açılan tüm davalar sonuçlanmış oldu.Böylece Eski Başkan Mutlu ve ekibi hakkında herhangi bir dava kalmadı.

TÜM DAVALARDAN BERAAT ETTİLER

Dün yapılan duruşmanın ardından NNC Medya’ya açıklamada bulunan Süleyman Mutlu ve Avukatı Hüseyin Türker, tüm soruşturmalardan aklandıklarını,ortaya atılan iddiaların tamamen iftira olduğunun yargı makamlarınca ortaya çıkarıldığını, ve iftira atanlara yargı önünde hesap soracaklarını belirttiler.

MUTLU, “ŞÜKÜRLER OLSUN”

Mutlu, “Çok şükür bugün benim ve benim dönemimde Özel Kalem Müdürü Mehmet Topak, Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Mustafa Naneci Nanecioğlu, BELPAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kasap atılan tüm iftiralar ve kurulan kumpaslardan alınlarının akıyla çıktılar. Böylece benim ve yanım da bulunan arkadaşlarım hakkında acılan tüm davalar BERAT ile sonuçlandı. Ne kadar Şükretsek azdır.Rabbim’e sonsuz şükürler olsun.Başta Avukatımız Hüseyin Türker bey olmak üzere, bize inanan tüm dostlarımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: NNC

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ALİ

22 Mayıs 2019 Çarşamba 08:24

YOLSUZLUĞUN KISA ADI FETOCÜLÜK

Adamsın

18 Aralık 2015 Cuma 22:16

Başkan adamsın. Babacan bir tavırla kendi muhaliflerine de mesaj göndermişsin. Olay budur

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bucak'ta Feci Kaza

Bucak'ta Feci Kaza