20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

MÜTEAHHİTLERİN KAZANIMLARI SÜRÜYOR

MÜTEAHHİTLERİN KAZANIMLARI SÜRÜYOR

MÜTEAHHİTLERİN KAZANIMLARI SÜRÜYOR

05 Aralık 2018 Çarşamba 17:59 GÜNDEM

Kısa bir süre önce kurulan ve müteahhitlerin sorunlarına yönelik kurumları ziyaret eden yönetimin üye ve kanun bazlı kazanımları sürüyor. En son ziyaretini Burdur Telekom Müdürlüğüne yapan yönetim bir kazanım daha elde etti. Bir başka kazanım ise üye almak oldu.

Burdur’da müteahhitlerin sorunlarına çözüm aramak amacıyla kurulan Burdur Müteahhitler Derneği Torosgaz başta olmak üzere Tedaş, Belediye , Telekom gibi kurumları bir yandan ziyaret edip bir yandan da sorunları diyalog ile çözmeye başladı. Dernek bir yandan da üye alımına hız verdi.

Neler olmuştu?

Burdur Müteahhitler Derneği nüteahhitlerin en sık yaşadığı Torosgaz alt yapısı ve kutu bağlanmasında yaşıyordu. Isparta Torosgaz Bölge Müdürlüğünü iki kez ziyaret eden yönetim sorunu kökten çözdü. Müteahhitlerin ilk proje yapmaya başladığı zaman torosgaz projesini yapıp başvurması halinde inşaat bitmeden alt yapı ve kutu bağlanarak gaz açımı yapılmasını  sağladı. Akdeniz Elektrik İlk Müdürüne ziyaret gerçekleştiren dernek enerji odasının bodrumda çözülmesi konusunda çalışma başlattı.

Neler olacak?

 Gelecek hafta Antalya Elektrik Mühendisleri Odası ve Belediyenin katılımı ile bir toplantı yaparak nihai kararı çıkaracak. Elektronik Takip Sistemi(ETS) ile başvuru yapan Elektrik Mühendisleri ve uygulamacı teknisyenlerin başvuru yapmasından itibaren en geç 3 gün içinde onayın çıkması sözünü aldı.

Belediyeden talepler

Burdur Belediyesinden taleplerini yazılı olarak hazırlayan yönetim bu hafta sonu müteahhitlerin sorunlarına çözüm için hazırlanan başvuruyu Belediye’ye yaparak konu hakkında siyasi çözüm noktasında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e talepleri ayrıca iletecek.

Kablo parası yok

Burdur Telekom İl Müdürü Ahmet Ali Gedik ve alt yapı sorumlusu Mehmet Uludoğan’ı ziyaret etti. Verimli geçen toplantıda Müteahhitlerin hiçbir kablo masrafı ödemeden inşaatın her hangi bir aşamasında Yer altı ve bağımsız bölümlere hat çekilmesini üstlendi.

Dernek ofisi tuttu

Dernek Bir yandan ofisini tuttu. Babacanlar İş hanında faaliyet gösterecek ofise Ak Parti Belediye Başkan  adayı Deniz Kurt ve Akdeniz Elektrik İl Müdürü Oguz Özcandan dışında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de randevu istedi.

Bu arada Burdur’un en güçlü müteahhitleri başta olmak üzere üye alımına hız verdi. En son Burdur Gürler A.Ş nin yönetim kurulu başkanı Murat Gür’ü saflarına kattı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ahmet

07 Aralık 2018 Cuma 09:20

bana ne mütaahhitlerin haklarından ya. bu haber mi şimdi. habercilik mi yapıyorsunuz müteaahitlik mi?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kemal Arslan'dan Ali Orkun Ercengiz'e Şok Çıkış

Kemal Arslan'dan Ali Orkun Ercengiz'e Şok Çıkış