16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Minikler Sahnede Devleşti

Minikler Sahnede Devleşti

Hem Sevimliler, Hem Maharetli

11 Mayıs 2018 Cuma 23:47 GÜNDEM

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Burdur İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bahçelievler Yeni Camii, Bağlar Mahallesi Hıdırilyas, 149 Evler ve Katrancı Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursları yılsonu programı, Öğretmenevi Velicangil Konferans  Salonu’nda yapıldı. Minikler sergiledikleri performansla izleyenlerin takdirini topladılar.

Burdur İl Müftülüğü ’ne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan yılsonu etkinlikleri izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri yıl içerisinde edindikleri maharetlerini sergilediler ve öğrendikleri bilgileri izleyenlerle paylaştılar.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak, çocukların 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında dini ve değerler eğitimi aldığını belirterek bu kursların çocukların eğitimi için çok önemli olduğunu dile getirdi. Bayrak, "Bu kurslarımız Başkanlığımız tarafından “Anne Çocuk El Ele Beraber Kur'an Öğrenmeye Projesi” kapsamında açılmış ve yıllar içinde bu kurslarımıza talep artmıştır. Bugün Ülkemiz genelinde kurslarımızda eğitim gören öğrenci sayısı 110 binlere ulaşmıştır. Çocuklarımız bu yaşlarda ne öğrenirlerse zihinlerinde kalır. Bu yaşta dinimizi, İslam ahlakını ve aile terbiyesini öğrenmeleri şüphesiz geleceğimiz için çok önemli. Minik yavrularımız, bir yıl boyunca hocalarından eğitimlerini aldılar. Buradan hocalarımıza ve ailelerimize teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Program, miniklerin Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Minik öğrenciler, sahneledikleri gösterilerle büyük alkış aldılar. Program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sosyal Yardımlaşma Vakfından Göz Dolduran Uygulama

Sosyal Yardımlaşma Vakfından Göz Dolduran Uygulama