blog statisticsblog statistics

18 Aralık 2017 Pazartesi

  • 3,832 TL
  • 4,523 TL
  • 155,79 TL
  • 110.248
SON DAKİKA

Mesafe o gün sorun değil de, bugün mü sorun oldu!..

Mesafe o gün sorun değil de, bugün mü sorun oldu!..

BAŞKAN ERCENGİZ, TAKAS OLSA HASTANENİN TAŞINMASINA RAZIYDI

03 Kasım 2017 Cuma 09:27 GÜNDEM

Burdur Hastane yeri ile ilgili geçtiğimiz gün verilen karar Burdur’da şok etkisi yarattı.                                                       

Milli Savunma Bakanlığından tahsisi yapılan ve karşılığında hiçbir şey verilmeyen dev araziye yapılacak Hastane, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in vetosu ile karşı karşıya kalarak mecliste verilen çekimser oylar yüzünden sekteye uğradı.  

Her defasında Burdur menfaatleri ve çıkarlarını gözettiğini söyleyerek halkın gönlünde taht kuran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yeni hastane yeri ile ilgili kararı, elbette ki iki yıl önce Belediyeye ait arazi  ile mevcut hastane yeri için imzalanan takas protokolünü akla getirdi.

 

Takas olsaydı, hastane dışarı gidecekti

 

Yine şehir dışında olan ancak, Yeni hastane binası ile takası söz konusu olunca mesafelerin ve mağduriyetleri bir anda unutan Başkan Ali Orkun Ercengiz’in, Milli Savunma Bakanlığı arazisine hiçbir bedel verilmeden yapılacak hastaneye karşı çıkması kafaları karıştıran bir başka çıkmaz oldu.

Bur-Kent Sultanderesi'nde Belediyeye ait akaryakıt istasyonun arkasında bulunan 47 dönümlük araziye yeni hastanenin  yapımı için  dönemin valisi Hasan Kürklü ve Başkan Ali Orkun Ercengiz arasında iyi niyet protokolü imzalanmıştı.

 

Kemal Arslan, Ercengiz’i korkuttu mu?

 

Hastane, arazi takas anlaşması da, Burdur halkının menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan Başkan Ali Orkun Ercengiz’in iki yer arasındaki değer uçurumu yüzünden kaldı. Devlet Hastanesi Cerrahi Binası ile Belediye arazisi arasında yapılacak takastan dolayı, Belediye’nin borçlandırılacağını ve değer uçurumunu gerekçe gösteren Başkan Ercengiz’i korkutan esas neden ise  Kemal Arslan’ın çıkışımıydı. Tüketici Derneği Başkanı Kemal Arslan o dönem hastane önünde imza kampanyası başlatmış, köy ve mahalle kahvelerinde toplantılar yaparak, kamu oyunda tepkilerin bir anda büyümesine neden olmuştu. Hal böyle olunca yeni hastane yerinin bugün verilen mücadelesi ile 1 yıl önce verilen mücadele arasında Başkan Ali Orkun Ercengiz’in durumu işleri içinden çıkılmaz hale sokuyor.

Takas olsaydı plan hazırdı

 

Gerçek değeri verilmesi durumunda takasa razı olarak, hastanenin taşınmasına o gün razı gelen Burdur Belediye Bakanı Ali Orkun Ercengiz hesabı bile yaparak basın mensupları ile paylaşmıştı. Devlet Hastanesi Cerrahi Binasını alacak olan Başkan Ercengiz, orayı öğrenci yurdu haline getirerek, bölgenin ekonomik olarak hareketleneceğini bile duyurmuştu. O gün mesafeyi sorun etmeyen Başkanın bugün mesafeyi büyük sorun haline getirmesi, en önemlisi de hiçbir bedel verilmeden alınan 60 dönümlük arsanın bir kazanç olduğunu görememesine ise anlam verilebilmiş değil.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

Hasan Yalcin

14 Kasım 2017 Salı 23:53

Hastanenin sehir icine yapilmasi mantiksiz. Acil durumlarda hizli arac kullanimindan dolayi kazalar kacinilmaz olur. Belediyenin takas arsasi daha mantikli

chp

05 Kasım 2017 Pazar 18:51

chp ye oy verenler düşünsün

ferda

03 Kasım 2017 Cuma 15:57

insanlar istemiyor dışarı uzak biyere hastane.anlayın artık. insanlar başkana söylüyor. oda tercüman olmak zorunda kalıyor.

Öğretmen

04 Kasım 2017 Cumartesi 19:47

İsteyen kesimi hiç ettiniz.

SUAT ÇETİN

03 Kasım 2017 Cuma 15:27

Başkanım bu kararından dolayı seni canı gönülden tebrik ederim. BURDUR İÇİN ÖLÜM KARARIYDI SEN DUR DEDİN TEBRİK EDERİM.

Dündar Ersan

03 Kasım 2017 Cuma 14:30

Genç başkan evet takas olsaydı acile çökecekti. Ulucamiden kurtulacaktı solcu başkan.

cavit

10 Kasım 2017 Cuma 08:58

sen kaçıncı yüzyıldan kalmasın dündar. sağcılık solculuk biteli çok oldu. bu kafayla sen siyasette kendine yer bulamazsın. kendine yeni söylemler bul.

Öğretmen

03 Kasım 2017 Cuma 11:44

Yeter artık. Yatırımların yapılmasına engel olanların kalemleri kırılsın. Burdur halkına yaptığınız bu zulümler öbür dünyada size de engel olacak. Milleti Burdur yada Antalya ya yönlendirmeye devam. Kavganızı sonra yapın. Bırakın da inşaat başlasın.

refik

05 Kasım 2017 Pazar 00:25

burdurluya hizmet gelmesini engelleyen elleri kırılsın inşallah

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kültür Merkezi İçin 2,5 Milyonluk Ödenek Müjdesi!..

Kültür Merkezi İçin 2,5 Milyonluk Ödenek Müjdesi!..