Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,353 TL
  • 6,090 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Memur-Sen Kadın Komisyonundan Sessiz Çığlık Eylemi

Memur-Sen Kadın Komisyonundan Sessiz Çığlık Eylemi

.

09 Mart 2018 Cuma 15:57 GÜNDEM

Memur-Sen Kadın Komisyonu Burdur Şube Başkanı Rahşan Ozan ve üyeler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle farklı bir eyleme imza attılar. Yapılan basın açıklaması sonrası sendikanın üye kadınları tülbentlerle ellerini bağlayarak Suriye cezaevlerindeki kadınlar için 3 dakikalık sessiz çığlık eylemi yaptı.

Kadına gerçek değerini kız çocukları diri diri toprağa gömüldüğü bir zaman diliminde insanlığa indirilen İslam dini tarafından verildiğini belirten Başkan Ozan, "Cenneti kadınların ayakları altına seren dinimiz, kadınların erkeklere Allah'ın bir emaneti olduğunu buyurmuştur" dedi.


Kadının toplumun mayası olduğunu, sağlam bir geleceğin kadınların bilgeliğiyle, çağı kuşanmasıyla, her alanda kendini yetiştirmesiyle şekilleneceğini vurgulayan Rahşan Ozan, bu amaçla kadının eğitimine temelden başlanması, bebeklik ve çocukluktan itibaren eğitimlerine gerekli ihtimamın gösterilmesi gerektiğini kaydetti.


Ozan, "Hiçbir kızımız, kadınımız bir kendini bilmezin kurbanı olmamalıdır. Kadınlarımıza, milletçe sahip çıkmalı, bütün kadınları Yaradan'ın emaneti olarak görmeli, ona göre davranmalıyız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Acil Servisinde Yaşadıkları Aileyi Çileden Çıkarttı

Burdur Acil Servisinde Yaşadıkları Aileyi Çileden Çıkarttı