22 Ocak 2019 Salı

  • 5,323 TL
  • 6,054 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

MAKÜ'nün Gurur Günü

MAKÜ'nün Gurur Günü

Aileler Gurur, Öğrenciler Mutluluk ve Hüznü Yaşadı

12 Mayıs 2018 Cumartesi 00:48 GÜNDEM

Ersoy Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

MAKÜ Teknik-Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önünden kortej yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende,üniversitelerarası düzenlenen 16. Üniversiteler Halk Dansları Yarışması Şampiyonu MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin Öğr. Gör. Nurgül Mıhladız tarafından hazırlanmış olan halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Tören 2017-2018 Akademik Yılı Lisans mezunları adına Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Fatmagül Zehra Öztop’un konuşması ile devam etti. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden mezun olmanın büyük bir gurur olduğunu vurgulayan Fatmagül Zehra Öztop “Hayatımızda bizim için çok önemli bir hedefimizi gerçekleştirdik. Artık hepimiz birer meslek uzmanı ve ülkemizin geleceğiyiz. Bu zorlu yolculuğumuzda yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Sevdiklerimizle vedalaşmanın da hüznünü yaşıyoruz. Bugün hayatımızın güzel bir dönemini kapatıp yeni bir dönemine yelken açacağız. Mezun olan tüm arkadaşlarıma mesleki hayatlarında başarılar diliyorum. Milletimiz ve insanlık için faydalı işler yapan ve en önemlisi gelecek nesillere örnek teşkil eden birer birey olacağımızı umut ediyorum.” dedi.Konuşmasının ardından Fatmagül Zehra Öztop,Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü öğrencisi Sultan Kaplan ile birlikte mezuniyet yaş kütüğüne plaka çaktı.

 “MAKÜ bu yıl hemen hemen her alanda ulusal düzeyde başarılar kazandı. O yüzden halk dansları ekibimize ve sporda derece alan takımlarımıza bu başarılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. MAKÜ’nün adına yakışır bir başarı ile hem Korkmaz ise “Sevgili veliler, doğumu ile sevince boğulduğunuz, öğretim kademelerini tamamladıklarına şahit olduğunuz evlatlarınız artık sorumluluklarını bilen birer yetişkin olarak karşınızdalar. Evlatlarınızı iyi bir eğitim almalarıve vatanlarına hizmet etmeleriamacıyla bizlere emanet ettiniz.  Bizler de emanetinize sahip çıkarak tüm akademik ve idari personelimiz ile onları evladımız kabul ettik. Bizler öğrencilerimizle bir aile olduk. Aldıkları eğitimin bir parçası olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de destekçileri olduk. Ülkeye yayılarak memleketin kalkınmasını vazife edineceksiniz. Bu vazifede Mehmet Akif sizler için rehber olacaktır. Sevgili öğrenciler, sizler bu ülkenin aydınlık yarınlarının teminatı olacaksınız. Atatürk tüm ümidini gençlere bağlamıştır ve cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir. Amacınız sadece geçiminizi sağlayacak gelir elde etmek değil, bin yıllık kardeşliğimizi de yaşatmak ve bu kardeşliği ülkemizden başlayarak halka yaymak  için çalışmaktır. Aileleriniz sizler için büyük fedakârlık yaptılar. Sizlerin nitelikli bir şekilde yetişmesi için tüm imkânlarını kullandılar. Bu yüzden birçok sorumluluk yüklendiniz. Gençler, çok değerli ailelerinizin huzurunda sizlere mutluluk ve başarı diliyorum. “ dedi.

Öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Burdur ValiVekili Ali Nazım Balcıoğlu ise “MAKÜ, 30 bine yakın öğrencisi, fakülte, yüksekokul, enstitüleri ve öğrenci kompozisyonuyla büyük bir üniversitedir. Üniversitemiz kentimizden bağını hiç koparmadı. Bunun en güzel örneklerinden biri Burdur Gelişim Planı’dır. Mezun olan öğrencilerimiz yıllar sonra buraya geldiklerinde ne kadar değiştiğini göreceklerdir. Devletimiz de tüm imkânlarıyla öğrencilerin yanında oldu. Üniversitemiz ve yerel yönetimlerin birlikte çalışmaları ile daha güzel çalışmalar da yapılacaktır. Hepinize başarı dolu bir hayat temenni ediyorum. Hepinizin yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Tören, dereceyle mezun olan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerin verilmesi ile devam etti. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Daha sonra öğrenciler, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç eşliğinde MAKÜ mezuniyet andını okudular.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Meral Akşener Burdur'a Geliyor

Meral Akşener Burdur'a Geliyor