25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Makü'nün Genç Şefleri Ödülle Döndü

Makü'nün Genç Şefleri Ödülle Döndü

Genç Şefler Ödülle Döndü

15 Mayıs 2019 Çarşamba 17:31 GÜNDEM

İzmir'in Urla ilçesinde, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 1. Urla Gastronomi Festivali düzenlendi. Zengin Türk mutfağının tanıtım ve sunumlarının yapıldığı festivalde, farklı okullardan katılan öğrenciler yemek yarışmalarında hünerlerini sergiledi. Düzenlenen yarışmalara Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri de katıldı. MAKÜ Gastronomi Mutfağından Sorumlu Şef Yusuf Çakar koordinesinde yarışmaya katılan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri Eren Yunus Dallı, Talha Açar ve Halil Oğulcan Çakır hazırladıkları yemek, tatlı ve pasta kategorilerinde dereceye girerek finale kaldı.

Finalde rakipleri ile kıyasıya yarışan öğrenciler yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler İstanbul'da düzenlenecek olan TAŞPAKON Türkiye  şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Öğrenciler Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Nilüfer Karataş Aracı, Öğr. Gör. Ramazan Arslan ve Şef Yusuf Çakar ile birlikte elde ettikleri başarı sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar’ı ziyaret ettiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer Tekşen’in de olduğu ziyarette öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, yarışma hakkında bilgiler aldı ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Ziyaret öğrencilerin elde ettikleri kupa ve sertifikayı Rektör Yardımcılarına sunmasının ardından son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mert

16 Mayıs 2019 Perşembe 00:29

Koskoca Üniversite, Meslek Lisesi ve TAŞPAKON'ın düzenlemiş olduğu yerden ödül ile gelmiş :)

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yaya Kurallarını GTA İle Öğretiyor

Yaya Kurallarını GTA İle Öğretiyor