24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

MAKÜ'nün Altın Projelerinde Sona Doğru

MAKÜ'nün Altın Projelerinde Sona Doğru

Stad ve Sporcu Eğitimi Kamp Merkezi Bitiyor

03 Ekim 2018 Çarşamba 12:19 GÜNDEM

Mehmet Akif Ersoy Üniversite'nin altın projeleri arasında yer alan ve Burdur'a büyük ivme kazandıracak Alternatif Spor Branşları, Sporcu Eğitimi ve Bilimi ile Kamp Merkezlerinin de içinde bulunduğu stad projesi ve Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi hızla yükseliyor.

Yüklenici Firma Metro Mühendislik tarafından projesi yürütelen çalışma olağan üstü bir gayretle gece gündüz sürerken, hedef Ocak ayına kadar bitirerek MAKÜ idaresine teslim etmek.

Burdur Spor ve Sporcu Eğitiminin Başkenti Olacak

Hayvancılık alanında marka olmayı başaran Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, tamamlanacak bu proje ile birlikte sporun farklı bir çok dalının içerisinde olduğu, spor ve sporcuların bilimsel eğitiminin yapılacağı merkezi haline gelecek.

Her fırsatta Üniversite-Şehir birlikteliğine vurgu yapan, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz için,  bu proje Burdur ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Yurt dışından da farklı birçok spor dalı ile ilgili sporcuların müsabaka yapabilecekleri ve aynı zamanda eğitim görebilecekleri bir merkezin oluşturulması hedeflenen proje ye ek olarak 5 yıldızlı otel konseptinde  Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi de inşaa ediliyor.

5 Yıldızlı Otel Konseptinde Merkez Yükseliyor

İçerisinde yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj odaları, buhar odası, fitnes salonu ile çok amaçlı seminer ve toplantı odaları, havuzlu bahçesi, gezilebilir terasları, restoran ve dinlenme alanlarıyla 5 yıldızlı bir kamp merkezi olacak olan proje,  stad inşaatına paralel olarak aynı hızda ilerliyor. Hem bu merkez, hem de stad Ocak ayına kadar bitirilerek teslimi yapılmış olacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mehmet Oral Tahliye Edildi

Mehmet Oral Tahliye Edildi