31 Mayıs 2020 Pazar

Köylü Üreticinin Hedefinde Emrullah Ünal Vardı

Köylü Üreticinin Hedefinde Emrullah Ünal Vardı

YERLERİNDEN OLUNCA SOLUĞU BELEDİYEDE ALDILAR

28 Haziran 2019 Cuma 09:26 GÜNDEM

Köylerinde yetiştirdikleri ürünleri Bucak pazarından satmak için gelen üreticiler, Bucak belediyesinin yerlerini değiştirmesi nedeni ile Belediyeye hücum etti. Perşembe pazarında alt kattan üst kata geçmeleri istenen köylü üreticilerden oluşan 60 kişilik grup Başkan Emrullah Ünal'a göreşmek için Belediyeye  gitti. Biz yerimizden ayrılmayız sloganları ile Başkan Ünal'ı bekleyen kalabalık içerisinde köylü üretici kadınlardan bazılarının göz yaşı döktüğü gözlendi.

Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın şehir dışında olması nedeni ile öfkeli kalabalığı Bucak belediye başkan yardımcısı Ferruh Kanık karşıladı. Kanık,  “Bu tür konuları hep bir ağızdan konuşarak çözemeyiz belediye başkanımız programı sebebiyle şehir dışında kendisi gelir gelmez ben konu ile ilgili kendisine bilgi aktarımı  yapacağım ve sizlere belediye başkanımız ile görüşmeniz içinde uygun bir zaman vereceğim” dedi.

Pazar esnafı ise ‘Belediye başkanıyla ne zaman görüşmek istesek şehir dışında olduğu söyleniyor. Biz esnaf olmaktan önce halkız sorunlarımızla biran evvel ilgilenilmesi gerekiyor.  Bizde o caddede bulunan manavlarımız gibi hepimiz vergilerimizi ödüyoruz. Perşembe pazarının üst katına her insan çıkıp alışveriş yapamıyor ve bizi belediye yukarı kata taşımak istiyor mantığını kavrayabilmiş değiliz, pazarın içerisinde adamlara 4-9 metre arasında yer vermişler bizler dışarıda 1 metrelik alanda ürünlerimizi satmaya çalışıyoruz günah keçisi olarak biz köylüleri hedef almayın. Haftaya bize aynı yere tezgahlarımızı kuramayacağımızı söylediler biz haftaya Perşembe de yine aynı yerimizde olacağız, hiçbirimiz yerimizden kalkmayacağız” diye konuştular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

güldermeyin beni yaaaaa

11 Şubat 2016 Perşembe 05:15

gelene ver gidene ver bu ne ya fahri doktoraymış ya artık gülmekten alamıyorum kendimi rıfatı ne kadar büyütmişler yaaaaaa la bizim rıfat o bizamanlar ak parti ye karşı gelen ve sonra dönüveren rıfat bu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Fedakar Başkan Şirketlerden Kendine 4 Bin TL, Arkadaşlarına 7 Bin TL Maaş Bağlattı

Fedakar Başkan Şirketlerden Kendine 4 Bin TL, Arkadaşlarına 7 Bin TL Maaş Bağlattı