20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,015 TL
  • 6,722 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

''Kontenjan Adayı Mimar Ali Say'dan Talihsiz Açıklamalar''

''Kontenjan Adayı Mimar Ali Say'dan Talihsiz Açıklamalar''

.

13 Mart 2019 Çarşamba 15:18 GÜNDEM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in Kontenjan Adayı ve Burdur Belediye Eski Başkan Yardımcısı Mimar Ali Say'ın AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Kule15 projesi hakkındaki eleştirisine, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan'dan sert yanıt  geldi. Kendisinin de mimar olduğunu Ali Say'a hatırlatan Başkan Okan, açıklamaların tam bir talihsizlik olduğunu ifade etti. 'Bizler kendilerinin şahsi işleri için ne kanun ne de mevzuat tanımadıklarını çok iyi biliyoruz' diyen Başkan Hüseyin Okan, Mimar Ali Say'ın imar mevzuatı ile ilgili bilgisizliğini de şu sözlerle açıkladı;

"YANINDAKİ TOKİ KONUTLARI 8 KAT"

Kocaeli, Bursa, Isparta gibi bir çok ilin birinci derecede deprem bölgesinde yer aldığını söyleyen ve bu illerde de çok katlı binalara izinlerin verildiğini ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, "AVM yapılacak yerin hemen yanındaki TOKİ binaları 8 katlıdır. Gerekli statik değerlendirmeler ve temel hesapları yapıldığı takdirde ‘özel’ binalar için istenilen kat çıkılabilir. “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği” 56.maddesi ‘Kamu alanlarında yapılacak yapılarda ruhsat’ başlıklı yönetmelikte kamu alanlarına yapılacak binalar ayrı değerlendirilmektedir. Lüzumu halinde ilgili bakanlıktan (örn:Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik bakanlığı vs.)  gerekli izin alınır, imar planında revizyon yapılır ve meclisten geçer. Bunun yanında, SDÜ İmar Esas Zemin Etütleri hazırlandığında  1. Derecede deprem bölgelerine 5 kattan fazla yapıya izin verilmemesini tavsiye etmiştir ancak bununla alakalı bakanlık kararı bulunmamaktadır. Bu yüzden yaparsa Ak Parti Yapar, Yapacaktır!" dedi.  Başkan Okan, yeni bir imar revizyonu ve gerekli kat artışı ile ilgili de çalışmaların yapıldığını, vatandaşlara da projelerinde bu vaadin verildiğini sözlerine ekledi.

"İSPATA DAVET EDİYORUZ"

Başkan Hüseyin Okan, Ali Say'ın KULE15 projesine çalıntı demesini de "saygısızlık" olarak değerlendirirken sözlerine şöyle devam etti, "Burdur’da, Burdurlu mimarlar tarafından Burdur için özel hazırlanan bu projeye ‘çalıntı’ demeniz emeğe ve mimar meslektaşlarınıza saygısızlıktır. Her ne kadar kendinizin 5 yıldır yapmayı adet edindiği ‘kopyala-yapıştır’ işini başkalarının da yapacağını düşünmeniz normal olsa da verilen emeğe yapılan bu saygısızlık açıkça bir özür gerektirmektedir. Ve tüm bunların aksini iddia ettiğiniz açıklamalarınızı ispata davet ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

AOE

13 Mart 2019 Çarşamba 19:19

Bu kulelerin yapılabileceğine ben şahsım adına canığönülden inanıyorum Deniz kurt beyefendiye bunu yapacaktır , memlekette senelerdir çarpık yapılaşma ve rant sağlayıcılardan yeterince çekmiştir artık sıra Burdur da , yaparsa Deniz Kurt yapar

Uygur

28 Ağustos 2015 Cuma 08:02

Gelmiş geçmiş olsun. Sonuçta belediyenin suçu yok. Ticaret odası böyle yapın demiş :) Sırf can sıkıntısı. Umarım başkan goruyordur bu olayları. Bir yere gitmek için gereksiz yakıt harcanıyor. Gerçi belediyenin benzin istasyonu var. Oradan tüm burdur lulara ücretsiz benzin verirler. Otopark ise baştan sona saçmalık. Araçlar saçma sapan park ediyor. Parka giriş soldan, çıkış soldan. Mükemmel olmuş. İtfaiye ambulans polis hepsi kötü bir zamanda imkansızlıklar uğraşacak. Trafik polisleri ayrıca resmi araçlara ceza kesmiyor. Elimde epey bir fotoğraf var. Memleket medeniyeti akıcı trafikle de ölçülüyor. Trafik ışığı ne kadar çoksa o kadar medeniyetten uzaktir. Ali orkun bey, bir daha seçilmeniz zor görünüyor.

ASD

28 Ağustos 2015 Cuma 04:46

akpli gazeteci sana sesleniyom aklini alirim inceden mesaji montaj ederim sana:D

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kaçak Alkole Geçit Yok

Kaçak Alkole Geçit Yok