24 Ekim 2020 Cumartesi

KIYMETLİ ŞEHİT AİLESİ VE GAZİLERE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

KIYMETLİ ŞEHİT AİLESİ VE GAZİLERE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

KIYMETLİ ŞEHİT AİLESİ VE GAZİLERE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

17 Eylül 2020 Perşembe 16:10 GÜNDEM

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş katıldığı “Devlet Övünç Madalyası” tevcih töreninde çok kıymetli şehit ailesi ve gazilerimize madalyalarını takdim etti.

Üstün görev anlayışı içerisinde yurt içinde ve dışında, Ülkemiz ve Milletimiz için gösterdikleri fedakârlıklar dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları”, düzenlenen törenle Şehidimiz Hikmet Zengin’in ailesi ve Gazilerimiz Himmet Can, Erkan Bakır’a Vali Arslantaş tarafından takdim edildi.

Ailelerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Arslantaş, törende yaptığı konuşmada;

“Fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı bir övünç kaynağı teşkil eden ve bu görev esnasında malul gazi olanlara ve Şehitlerimizin yakınlarına, Cumhurbaşkanımız adına bugün “Devlet Övünç Madalyası” takdim edeceğiz.

Ne yaparsak yapalım Aziz Şehitlerimize, Kahraman Gazilerimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Ancak onlardan bizlere emanet olan kıymetli ailelerine sahip çıkmak, her zaman yanlarında olmak bizlerin öncelikli görevimizdir.

Bugünde takdim edeceğimiz Devlet Övünç Madalyaları ile, minnet duygularımızı bir kez daha Ailelerimize ifade ediyoruz. Bu vesileyle bütün şehitlerimize ve aramızdan ayrılan gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi

Düzenlenen törene başta Vali Arslantaş olmak üzere, Şehidimiz Hikmet Zengin’in anne ve babası, Gazilerimiz Himmet Can, Erkan Bakır ve aileleri, Garnizon Komutanı V. P. Albay Sedat Göllü, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Sedat Kulak katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

melike ayla

19 Eylül 2020 Cumartesi 13:10

ne kadar söylesekte boş ama övünç madalyasını veriyorsunuz sağolun da şu geride kalan yetimlerine yapılan bağışları neden vermiyorsunuz bu da hakları değilmi

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TEST YAPILACAĞINI DUYUNCA HASTANEDEN KAÇTI

TEST YAPILACAĞINI DUYUNCA HASTANEDEN KAÇTI