20 Mart 2019 Çarşamba

  • 5,421 TL
  • 6,198 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Kaya, Başkan Ercengiz'e Farkı Sordu

Kaya, Başkan Ercengiz'e Farkı Sordu

.

16 Ekim 2018 Salı 01:25 GÜNDEM

Burdur Belediyesi Meclis üyesi ve encümeni Mehmet Yavuz Kaya bugün yaptığı basın açıklamasında Burdur Belediyesi akaryakıt istasyonlarında satılan lpg ile kayyumla yönetilen Bucak Belediyesi arasındaki lpg fiyatlarının arasındaki farkı gündeme taşıdı. 

BURDUR BELEDİYESİ’NE KAYYUM ATANSIN!

Neden mi? Açıklayayım.

Bilindiği üzere bazı Belediyeler halka daha ucuza ve daha kaliteli ürün ve hizmet sunabilmek için tanzim satış mağazaları açtığı gibi bir takım faaliyetleri yürütmek için de iktisadi işletmeler ve şirketler üzerinden çeşitli ticari faaliyetlerde bulunurlar. İlimizde de Burdur Belediyesi Halkın temel ihtiyaç maddelerini ucuza sunabilmek için Bimtaş ve Bahtaş isimli şirketleri kurmuş olup, kar amacı gütmeyen çeşitli ticari faaliyetlerde bulunmaktadır.

BUCAKTA NE KADAR?

Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14.10.2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazı 3.39 TL. den aldım.

BURDUR'DA NE KADAR?

Aynı gün Burdur Belediyesinin işlettiği Köprübaşındaki akaryakıt istasyonundan 0281 numaralı fiş ile  LPG aldım fiyatı 3.99 TL. ve kazıklandığım duygusuna kapıldım. Hesap makinesi benim ekonomi profesörümdür. Arada ne kadar fark var? Diye sordum. Cevapladı tam yüzde 17,70 kazıklanmışsın. Sonra düşündüm neden bu şekilde diye? Hizmette de önemli bir fark gö-re-me-dim!  

VATANDAŞ KAZIKLANIYOR

Burdur Belediyesi şirketlerinden otogaz alırsanız  tam tamına yüzde 17.70 kazıklanıyorsunuz.

Değerli Başkanım,

Genelde yoksul insanların, araç yakıt sistemlerini değiştirip,  tüplü hale getirerek, ulaşımdan daha ucuza yararlanabilmenin yollarını var etikleri ortamda, Sizin yönetiminizdeki Belediye’ye ait akaryakıt istasyonlarında % 17.70 fahiş fiyatla gaz satılmasını bir Belediye Meclis Üyesi olarak sorgulayıp, sorumluluk duygusu ile hareket ettiğimde istemeden şu sonuca vardım.  

Aralarında 45 km. mesafe bulunan 2 Belediyenin akaryakıt istasyonlarındaki yüzde 17.70 lik farkı kabul etmiyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz ortamında emekliye sağlanan maaş artışı yüzde 5.5 dir. Ucuza gaz satılması kayyum eliyle oluyor ise Burdur Belediyesine de Kayyum atanmasını istemek en doğal hakkımızdır.

Pahalı makam aracını, bütçe hazırlanır iken talep etseydiniz Belediye Meclisi ve yoksul Burdur Halkı hiç itiraz etmeden istediğiniz aracı alırdı. Halka daha pahalı yakıt satan bir anlayışı doğru bulmuyor, Burdur Halkıyla paylaşıyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kadın Burdurum

17 Ekim 2018 Çarşamba 09:08

Burdur halkı kendini kazıklayanı seviyor anlaşılan. Yorumlara bakmak yeter.

hasan hüseyin

16 Ekim 2018 Salı 09:50

ya bucaktan al yada şehir asri mezarlığın yanından al be koçum kazıklanmazsın.

vanti13

17 Ekim 2018 Çarşamba 10:04

Burdur diğer illere göre en pahalı yakıtı satan şehir!! Isparta Antalya Bucakta en pahalı yakıt bile Burdur'da satılandan düşüktür!!Akaryakıt şirketleri anlaşarak hepsi sabit fiyat uyguluyor Burdur'da belediyede dahil buna !!

uygur

24 Nisan 2015 Cuma 19:09

Hala ecz yazıyor. Bu tip hataları artık yapmayalım.

Sefa Baysal

24 Nisan 2015 Cuma 11:40

Allah kabul etsin.Başkanı seviyoruz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kamyonu Tamir İçin Gitmişti

Kamyonu Tamir İçin Gitmişti